واکنش ها به استفاده از ربات توسط پلیس آمریکا

به گزارش مجله نماشو، استفاده پلیس آمریکا از سگ های رباتیک واکنش هایی را به دنبال داشته است.

واکنش ها به استفاده از ربات توسط پلیس آمریکا

به گزارش ایسنا و به نقل از تکاکسپلور، چند روز پیش خبر رسید که سگ رباتیک شرکت بوستون دینامیکز(Boston Dynamics) توسط پلیس ایالت ماساچوست مورد استفاده قرار گرفته است و پلیس این ایالت در بخش خنثی سازی بمب و طی ماه های اوت تا نوامبر، سگ رباتیک این شرکت موسوم به اسپات(Spot) را اجاره کرده است.

سخنگوی پلیس هم در این خصوص گفته بود که این ربات به عنوان یک دستگاه رصدکننده کنترل از راه دور بکار گرفته شده تا دستگاه های مشکوک و موقعیت های خطرناک را شناسایی و رصد کند.

ولی ظاهرا اتحادیه آزادی های شهروندی آمریکا(ACLU) از پلیس ایالتی ماساچوست خواسته که راجع به مکان و زمان استفاده از این ربات ها توضیحاتی را ارائه دهد.

کید کراک فلد(Kade Crockford) از اتحادیه آزادی های شهروندی آمریکا اظهار کرد، استقرار این گونه فناوری ها سریع تر از آمادگی های اجتماعی، سیاسی و یا حقوقی ما پیش می رود.

در این راستا نگرانی هایی وجود دارد که افسران پلیس ماساچوست بدون اطلاع مردم و یا وضع قوانینی معین، از این فناوری استفاده کنند.

سه ماه است که این سگ رباتیک توسط پلیس آزمایش می شود ولی با این حال اتحادیه آزادی های شهروندی آمریکا توضیحات بیشتری راجع به نحوه استفاده از ربات ها خواسته است.

سگ رباتیک اسپات توانایی دویدن با سرعت 1.6 متر بر ثانیه و حمل بار تا 14 کیلوگرم را داشته و به کمک دوربین های ضدآب خود دید 360 درجه ای از محیط پیرامون خود دارد و می تواند در دمای منفی 20 تا 45 درجه سلسیوس فعالیت کند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 دی 1398 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 708

به "واکنش ها به استفاده از ربات توسط پلیس آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ها به استفاده از ربات توسط پلیس آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید