واکنش کانون کارگردانان سینمای ایران به بیانیه سه نفر از اعضاء

به گزارش مجله نماشو، کانون کارگردانان سینمای ایران نسبت به بیانیه انتقادی سه نفر از اعضای خود واکنش نشان داد.

واکنش کانون کارگردانان سینمای ایران به بیانیه سه نفر از اعضاء

به گزارش خبرنگاران, در بخش های از این اطلاعیه آمده است:

اعضای محترم کانون کارگردانان سینمای ایران در آخرین مجمع عمومی خود ماموریتی را به شورای مرکزی محول کرد و آن ثبت قانونی کانون در وزارت کار بود؛ مهمی که به دلایل مختلف در شوراهای پیشین کانون عملی نشده بود . این مهم با پیگیری تمام اعضای شورای مرکزی در یک سال گذشته و با برگزاری جلسات متعدد با نمایندگان وزارت کار در حال اجرا و پیشرفت است. بخصوص اعضای فعال در این زمینه قطعا تا انجام کامل این ماموریت به کار قانونی خود ادامه داده و ضمن مقاومت در برابر هرگونه کارشکنی جریانی که خواسته های شخصی و یاصنوف دیگر را در کانون جستجو و پیگیری می نمایند، از این مهم دست بر نمی دارند؛ جریانی که بارها اطلاعات کانون را به خارج از آن و صنوف نه چندان خیرخواه منتقل می نموده است

در ادامه این متن اذعان شده است که در این میان موجودیت قانونی کانون کارگردانان اهمیت داشت و سعی نموده است با سعه صدر رفتار کند.

در ادامه کانون کارگردانان یادآور شده است: با توجه به اینکه در شرایط فعلی برگزاری مجمع عمومی طبق معمول و با حضور تمام اعضای کانون عملی نبود ، هیئت مدیره انجمن صنفی کارگردانان پس از مشورت با تعدادی از با تجربه های صنف ضمن حضور رئیس هیات مدیره خانه سینما و با توجه به این مسئله که نماینده محترم وزارت کار اجازه برگزاری مجمع با تعداد بیش از پنجاه نفر را نمی داد، تصمیم گرفت، به طور قانونی و با دعوت از پیشکسوتان و تعدادی از کارگردانان جوان مجمع خود را برگزار کند؛ تا همان عده که الان از عدم شرکت نماینده کانون در شورای صنفی اکران گله می نمایند، فردا مدعی نداشتن نماینده در هیئت مدیره خانه سینما نیز نشوند.

در ادامه شورای مرکزی اعلام نموده است که بارها تاکید نموده که این وظیفه ای خطیر بود که بر عهده ما قرار گرفته و قطعا پس از ثبت کامل کانون در وزارت کار و دریافت شناسه بدون تردید و مکث تمام اعضای کانون کارگردانان به عضویت رسمی انجمن کارفرمایی در آمده و علیرغم اینکه جریان کوچکی سعی می کرد که کارگردان های تک فیلمه از عضویت در این انجمن صنفی کارفرمائی محروم شوند!دیگر اعضای شورا جلو این حرکت تخریبی را هم گرفتند . البته و با به ثمر نشستن کوشش ها، که بسیار نزدیک است، شورای مرکزی بلافاصله با برگزاری یک مجمع عمومی فراگیر ، ضمن توضیح و توضیح کامل و دقیق اقدامات به عمل آمده، تصمیم گیری در خصوص ادامه فعالیت های خود را به عهده مجمع عمومی قرار خواهد داد. گفتنی است شورای مرکزی کانون بر اساس صورتجلسه موجود در تاریخ چهارشنبه هشتم مردادماه جاری رای گیری برای انتخاب نماینده قانونی خود را در محل کانون و با حضور همه اعضای فعال شورا انجام داده و با اکثریت آرا نماینده خود را جهت حضور در مجمع عمومی خانه سینما انتخاب نموده است.

در این بیانیه که در آن از لفظ هایی استفاده شده است که خبرنگاران ترجیح داد از انتشار آن ها صرف نظر کند، همچنین اذعان شده است که جریان کوچکی تمام کوشششان را نموده و می نمایند تا کانون نماینده ای در انتخابات هیئت مدیره خانه سینما نداشته باشد و در ادامه آمده است: باید ذکر کنیم که این جمع کوچک یک هفته زمان داشتند تا به مجمع عمومی قانونی اعتراض نمایند و حالا پس از حدود یک ماه و درست در زمانی که نماینده مورد نظرشان برای هیئت مدیره خانه سینما رای نیاورده معترض شدند.

در ادامه شورای مرکزی کانون کارگردانان با تاکید بر اینکه جای سوال است که در این چند هفته چرا سکوت نموده اند و هیچ عکس العملی به این مجمع عمومی به قول آنها غیر قانونی! نداشته اند، آمده است: ما اکثریت اعضای هیئت مدیره حرف های ناگفته زیادی داریم که در اولین مجمع عمومی تمام آنها را در محضر تمامی اعضای شریف و محترم و فهیم خود خواهیم زد و اجازه نمی دهیم عده ای محدود، کوشش های دوساله اعضای دیگر را از بین ببرند و با در خطر قرار دادن موجودیت کانون و منافع صنفی حرفه ای اعضای آن، شعارهای بی پایه بدهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1212

به "واکنش کانون کارگردانان سینمای ایران به بیانیه سه نفر از اعضاء" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش کانون کارگردانان سینمای ایران به بیانیه سه نفر از اعضاء"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید