توضیحات صالحی امیری درباره قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دیدار با مدیران IOC

به گزارش مجله نماشو، رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک با مدیران ارشد IOC و رئیس کمیته المپیک سنگاپور دیدار و گفت وگو کرد.

توضیحات صالحی امیری درباره قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دیدار با مدیران IOC

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان عصر روز گذشته با پره میرو و جروم مسئولان روابط کمیته های ملی المپیک و ارتباطات سازمانی کمیته بین المللی المپیک IOC دیدار و گفت وگو کرد.

در ابتدای این دیدار که سومین دیدار رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان با آنان طی سال جاری بود صالحی امیری از همکاری خوب و تعامل ایجاد شده بین طرفین تقدیر و تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که این رابطه با فعالیت هر چه بیشتر کمیته ملی المپیک ایران و ارائه گزارش از فعالیتها به IOC بیشتر گردد.

محوریت این نشست آنالیز موضوع منع بکارگیری بازنشسته ها بود که مدیران ارشد کمیته بین المللی المپیک خواهان شرح و تشریح این مصوبه از سوی صالحی امیری شدند.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان نیز با شرحات کامل خود و تشریح سیستم قانونگذاری در ایران، این مصوبه را از سوی مجلس و پارلمان ایران و حکمی غیردولتی عنوان نمود.

صالحی امیری در این باره گفت: این موضوع در اصل قانونی است از سوی پارلمان(مجلس شورای اسلامی ایران) و نه فقط برای ورزش، بلکه برای تمام بخش های دولتی و غیر دولتی صادر و همگان الزام دارند از این قانون پارلمانی تبعیت نمایند.

وی ادامه داد: شک نکنید که روند پیگیری این مصوبه در ورزش کاملا هماهنگ با منشور المپیک و اساسنامه فدراسیونها، توسط اعضای مجامع عمومی فدراسیونها بعنوان بالاترین نهاد تصمیم گیری هر رشته ورزشی در شرایطی کاملا دموکراتیک پیگیری خواهد شد.

مدیران کمیته بین المللی المپیک ضمن تقدیر و تشکر از صالحی امیری بابت ارائه این گزارش خواهان نظارت هر چه دقیق تر کمیته ملی المپیک بر روند اجرای این قانون و انتخاب افراد جدید در فدراسیون ها مطابق با اساسنامه مورد تایید IOC شدند و اعلام داشتند در صورتی که مجامع عمومی فدراسیون ها در انتخاب فرد جدید محوریت کار را برعهده داشته باشند و روال قانونی انتخابات طی گردد IOC مسئله ای با این مصوبه و قانون ندارد.

در انتها این نشست و با رایزنی صالحی امیری مقرر شد تا چند طرح توسعه ای و پژوهشی از سوی کمیته ملی المپیک ایران آماده و به IOC ارسال گردد تا با آنالیز و موافقت ایشان، تامین هزینه های طرح ها از سوی کمیته بین المللی المپیک مصوب و پرداخت گردد.

همچنین در ادامه دیدارها و ملاقات های مهم بین المللی ورزشی در بوینس آیرس، صالحی امیری دیداری با رئیس کمیته ملی المپیک سنگاپور داشت. در این دیدار با اشاره به رویکرد جدید کمیته ملی المپیک کشورمان در توسعه روابط دو جانبه با کشورهای جهان در راستای ایجاد صلح و دوستی و رشد و گسترش ورزش به منظور ایجاد نشاط اجتماعی در جوامع، آمادگی خود برای امضای تفاهم نامه همکاری دو جانبه را خاطرنشان کرد.

چوآن جین تان رئیس کمیته المپیک سنگاپور نیز ضمن تشکر از صالحی امیری بواسطه برپایی این نشست از امضای تفاهم نامه همکاری دو جانبه ورزشی با محوریت تبادل تجارب مربیان ورزشی دو کشور و همچنین برپایی کلاس های آموزشی و اردوهای ورزشی در ایران و سنگاپور حمایت کرد.

وی که رئیس کمیته منابع مالی و انسانی کمیته بین المللی المپیک نیز می باشد با اشاره به صندلی و بزرگی ورزش ایران در آسیا از طرح های توسعه ای روابط ورزشی ایران و همچنین برنامه ریزی این کشور در اخذ صندلی IOC MEMBER در کمیته بین المللی المپیک ابراز رضایت و حمایت کرد.

در ادامه این نشست رضا قراخانلو رئیس آموزشگاه ملی المپیک کشورمان نیز که در این جلسه حضور داشت ضمن معرفی برنامه های علمی و ورزشی و همچنین امکانات و تجهیزات این مرکز (آموزشگاه ملی المپیک) آمادگی خود برای میزبانی اردوهای آموزشی و ورزشی از تیم های اعزامی سنگاپور را اعلام داشت.

در انتها مقرر شد مفاد اولیه تفاهم نامه دو جانیه در حاشیه اجلاس آنوک که بزودی در ژاپن برگزار خواهد شد مورد آنالیز و در نهایت امضای طرفین قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2690

به "توضیحات صالحی امیری درباره قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دیدار با مدیران IOC" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات صالحی امیری درباره قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دیدار با مدیران IOC"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید