شرایط ایران برای المپیک ناشنوایانِ برزیل، حضور قطعی در 7 رشته

به گزارش مجله نماشو، مهران تیشه گران در مصاحبه با خبرنگاران با یادآوری اینکه طبق آنچه پیش از این از طرف کمیته بین المللی ورزش های ناشنوایان مصوب شده بود، بیست و پنجمین دوره بازی های المپیک ناشنوایان آذرماه سال آینده (2021 میلادی) در برزیل برگزار خواهد شد، در خصوص شرایط ورزش ایران برای حضور در این بازی ها شرح داد.

شرایط ایران برای المپیک ناشنوایانِ برزیل، حضور قطعی در 7 رشته

با تور برزیل ارزان از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

وی گفت: زمان مقرر برای برگزاری المپیک ناشنوایان در فاصله دو - سه ماهه بعد از المپیک و پارالمپیک توکیو است. طبق آخرین اطلاع رسانی های اجرا شده قرار است این دو رویداد برگزار شوند. مسئولان کمیته بین المللی ورزش های ناشنوایان هم تا به امروز اعلامی مبنی بر لغو المپیک ناشنوایان نداشته اند. بنابراین مبنای کار ما این است که المپیک ناشنوایان در زمان مقرر یعنی آذرماه سال آینده در برزیل برگزار می گردد.

رئیس فدراسیون ورزش های ناشنوایان توضیح داد: به همین دلیل در زمینه مجازی و برای پیگیری اردوها و تمرینات بسیار فعال بودیم. به خصوص در خصوص رشته ها و تیم هایی که قرار بود سال جاری در رویدادهای مختلف شرکت داشته باشند اما به خاطر کرونا مسابقات شان منتفی شد، خیلی جدی پیگیر شرایط تمرینی ورزشکاران به صورت مجازی بودیم تا حداقل آمادگی در خصوص آنها حفظ گردد.

تیشه گران تاکید نمود: البته محتمل است طی ماه های آینده دو اعزام هم داشته باشیم. این موضوع به تصمیم گیری نهایی کنفدراسیون آسیا برای برگزاری رقابت های گزینشی المپیک برزیل در رشته های فوتبال و بسکتبال بستگی دارد. طبق برنامه از قبل اعلام شده این دو رویداد باید اواخر دی یا اوایل بهمن در مالزی برگزار گردد. در صورتیکه برگزاری این دو مسابقه از سوی رئیس ایرانی آسیا (محمد پورگر) تأیید گردد قطعاً تیم را اعزام خواهیم کرد.

وی با ابراز امیدواری به اینکه تیم های ملی فوتبال و بسکتبال ناشنوایان بتوانند از حضور در میادین گزینشی برای المپیک برزیل کسب سهمیه نمایند، اعلام نمود: در 7 رشته حضور ایران در این بازی ها قطعی شده است. والیبال، تیراندازی، دو ومیدانی، جودو، کاراته، تکواندو و کشتی رشته هایی هستند که قطعاً در آنها ورزشکار اعزامی به برزیل خواهیم داشت.

به گفته رئیس فدراسیون ورزش های ناشنوایان، پیش بینی می گردد ایران در مجموع در 8 یا 9 رشته المپیک برزیل شرکت داشته باشد.

تیشه گران گفت: کوشش مان این است که بهمن ماه بتوانیم در چند رشته رقابت هایی در سطح باشگاهی یا انتخابی تیم ملی داشته باشیم. ماه هاست که ورزشکاران مان بدون اردو یا مسابقه، تمرینات شان را دنبال می نمایند. ادامه این فرایند قطعاً به انگیزه و حتی شرایط آمادگی آنها آسیب می رساند. امیدواریم شرایط به گونه ای پیش برود که کم کم بتوانیم اردوها و اعزام های عادی را داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 مهر 1399 بروزرسانی: 29 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1269

به "شرایط ایران برای المپیک ناشنوایانِ برزیل، حضور قطعی در 7 رشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط ایران برای المپیک ناشنوایانِ برزیل، حضور قطعی در 7 رشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید