وعده ثبات قیمت تخم مرغ از هفته آینده

به گزارش مجله نماشو، معاون دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت گفت که با توجه به افزایش جدید قیمت تخم مرغ، قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ برای مصرف کننده 16 هزار و 900 تومان است. وی وعده داد که از هفته آینده شاهد فرایند ثبات نسبی در قیمت تخم مرغ باشیم.

وعده ثبات قیمت تخم مرغ از هفته آینده

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، قاسمیان در یک برنامه خبری درباره مصوبات یکصد و نوزدهمین جلسه ستاد تنظیم بازار، گفت: در این جلسه بنا به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی قیمت مصوب جدید تخم مرغ اعلام شد و بر این اساس قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری از 12 هزار تومان به 14 هزار تومان تغییر کرد. با توجه به افزایش قیمت تخم مرغ، قیمت جدید هر کیلو گرم تخم مرغ برای مصرف نماینده نیز 16 هزار و 900 تومان خواهد بود. قیمت تخم مرغ بسته بندی نیز آنالیز خواهد شد و کارگروه ستاد تنظیم بازار بزودی این قیمت ها را اعلام خواهد نمود.

وی با بیان اینکه افزایش قمیت تخم مرغ براساس آنالیز مستندات ارائه شده از سوی انجمن اجرا شده و سازمان حمایت با در نظر دریافت افزایش قیمت نهاده ها، پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی را مصوب کرد، توضیح داد: به دلیل ایجاد انگیزه در بخش فراوری و با توجه به اینکه بخش اعظمی از تخم مرغ دپو شده بود، مجوز افزایش قیمت تخم مرغ داده شد. با توجه به اقدامات اجرا شده در هفته آینده فرایند ثبات نسبی در قیمت را خواهیم داشت.

اما راهنمایی اصغری، مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغ تخم گذار در این برنامه مدعی شد که با قیمت معین شده فراورینمایندگان سودی نمی نمایند که معاون دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت آن را رد کرد.

در ادامه قاسمیان بیان کرد که در راستای تنظیم بازار مقرر شد تا شرکت پشتیبانی امور دام با نظارت وزارت جهاد کشاورزی ماهانه 80 هزار تن تخم مرغ را تامین کند که نظارت بر نحوه توزیع این تخم مرغ ها تا بنکداری ها بر عهده وزارت جهاد کشاورزی و پس از آن یعنی در بخش خرده فروشی بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

دو روز پیش ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلو تخم مرغ در مرغداری را به 14 هزار تومان افزایش داده که سومین افزایش قیمت این محصول در امسال است. لازم به ذکر است که هفته گذشته قیمت هر شانه تخم مرغ در سطح خرده فروشی ها به 40 هزار تومان رسید.

نان افزایش قیمت ندارد

قاسمیان در خصوص قیمت نان نیز تاکید نمود که افزایش قیمتی در خصوص نان وجود ندارد.

با افزایش قیمت مواد شوینده موافقت نشد

معاون دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص افزایش قیمت مواد شوینده نیز اظهار کرد: در جلسه ستاد تنظیم بازار افزایش قیمت مواد شوینده پذیرفته نشد و براین اساس هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت مواد شوینده وجود ندارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3324

به "وعده ثبات قیمت تخم مرغ از هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده ثبات قیمت تخم مرغ از هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید