(ویدئو) نحوه واریز سود سهام عدالت سهامداران غیرمستقیم

به گزارش مجله نماشو، مسئول مرکز تماس ذینفعان بازار سرمایه گفت: سهامداران غیر مستقیم سهام عدالت براساس میزان سهام شرکت سرمایه گذاری استانی خود، سود دریافت خواهند کرد.

(ویدئو) نحوه واریز سود سهام عدالت سهامداران غیرمستقیم

به گزارش خبرنگاران، مژگان صفری مقدم مسئول مرکز تماس ذینفعان بازار سرمایه در رابطه با کارکرد های مرکز تماس ذینفعان بازار سرمایه، اظهار کرد: این مرکز در اصل محل پاسخگویی به تمام سوالات سهامداران بازار سرمایه است به نحوی که سهامداران می توانند از هرکجای ایران که باشند بدون احتیاج به پیش شماره 021 با شماره 1569 تماس بگیرند. از جمله خدماتی که این مرکز ارائه می دهد می توان به شرح و برطرف مسائل سهام عدالت، درگاه یکپارچه سهام عدالت، سامانه سجام، مجامع الکترونیک و ... اشاره نمود.

او اعلام کرد: بیشترین تماس این مرکز از جانب افرادی است که در دریافت وجه حاصل از فروش سهام عدالت با مشکل روبرو شده اند و برای آنالیز آن به فضا های ارتباطی چندانی دسترسی ندارند.

مسئول مرکز تماس ذینفعان بازار سرمایه توضیح داد: هر فردی که می خواهد وارد بازار سرمایه گردد فارغ از آنکه سهام عدالت دارد یا خیر برای خرید و فروش سهم مانند بازار های دیگری احتیاج به شناسایی شدن دارد، به علت آنکه فرآیند شناسایی در بازار سرمایه به وسیله سامانه سجام صورت می پذیرد.

صفری مقدم در رابطه با جاماندگان سهام عدالت، توضیح داد: این موضوع فعلا مربوط به شرکت سپرده گذاری مرکزی نمی گردد بلکه مجلس و دولت باید در این رابطه تصمیم گیری نمایند به علت آنکه شرکت مذکور تنها قابلیت اجرایی دارد.

او در رابطه با علت فروش نرفتن سهام عدالت افراد اعلام کرد: فرآیند فروش سهام به وسیله کارگزاری ها انجام می گردد مردم اگر در رابطه با عدم واریز نشدن سهامشان با مشکل روبرو هستند کافی است به کارگزاری بانکی که شماره شبای آن را در سامانه وارد کردند، مراجعه نمایند یا اگر هم نمی دانند که اسم کارگزاریشان چیست با شماره 1569 تماس بگیرند و پس از آن با وارد کردن شماره ملی خود نسبت به کارگزاری مربوطه خود آگاهی پیدا نمایند.

مسئول مرکز تماس ذینفعان بازار سرمایه اعلام کرد: پرداخت سود سهام عدالت افراد تا انتها سال به حساب سهامداران عدالت واریز خواهد شد، نکته ای که باید به آن اشاره نمود، سهامداران مستقیم به ازای تک تک سهم های حاضر در پرتفویشان سود دریافت می نمایند، اما سهامداران غیر مستقیم، هرگاه مجمع پرداخت سود شرکت سرمایه گذاری استانی آن ها برگزار گردد، پس از آن سود به حسابشان واریز می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3320

به "(ویدئو) نحوه واریز سود سهام عدالت سهامداران غیرمستقیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(ویدئو) نحوه واریز سود سهام عدالت سهامداران غیرمستقیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید