پارک موضوعی دانش در مشهد افتتاح شد

به گزارش مجله نماشو، پارک موضوعی دانش که یک پارک دانش بنیان است و برای دانش آموزان طراحی گردیده در مشهد افتتاح شد.

پارک موضوعی دانش در مشهد افتتاح شد

به گزارش مجله نماشو، خلیل الله کاظمی امروز در مراسم افتتاح پارک موضوعی دانش عنوان نمود: یکی از اهدافی که با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و علی الخصوص وضعیت درآمدی شهرداری مشهد در سیاست های مدیریت شهری قرار گرفته استفاده از توان بخش خصوصی در اجرای پروژه هاست.

وی ادامه داد: اینکه نگاهی متفاوت تر به فضای سبز شهری برای قشرهای خاص و موضوعات خاص داشته باشیم و اینکه بتوانیم بخشی از حضور زایرین را در فضای شهری متفاوت تر از فضای عمومی ببینیم، مدنظر مدیریت شهری قرار گرفته است و مورد تاکید شهردار است.

معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد خاطر نشان کرد:استفاده از از توان بخش خصوصی در ایجاد پارک های موضوعی که هدف اصلی آنها تامین وقت برای ماندگاری زائر در مشهد باشد از اولویت های مدیریت شهری است.

کاظمی با بیان اینکه پارک دانش3.8 هکتار وسعت دارد که با فضای پارکینگ به 5 هکتار می رسد، بیان نمود: در این پارک 45 نماد علمی و آموزشی توسط 40 مجموعه دانش بنیان طراحی و ساخته گردیده است. اعتقاد بر این بوده است که دانش آموزان می توانند خارج از محیط مدارس به محیط های سرسبز بیایند حتی با خانواده ای خود و توسط مربیان و آنچه در مدارس آموزش می بینند را به صورت عملی هم تجربه نمایند.

وی اضافه کرد: همچنین 18 مورد از مشاهیر،شهدای هسته ای و دانشمند با زندگینامه آنها در پارک دانش مورد توجه قرار گرفته است.المان های این پارک به وضعیت گذشته، حال و آینده نگاه دارد. تامین برق پارک دانش توسط فتوسنتل های انرژی خورشیدی انجام می گردد و تامین برق از نیروگاه و شبکه سراسری در نظر گرفته نگردیده است.

معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد یادآور شد: فعالیت اجرایی پارک دانش از اواسط 96 اجرا گردیده و این پارک با اعتباری حدود 7.5 میلیارد تومان شاخته گردیده است.

وی با بیان اینکه سرانه فضای سبز مشهد در خاتمه سال گذشته به 15.5 متر مربع رسید، عنوان نمود: این سرانه را در خاتمه امسال به 16 متر مربع خواهیم رساند که عدد خوبی است و از میانگیین کشوری بالاست.

پارک موضوعی دانش در حاشیه بزرگراه امام علی(ع) بعد از بلوار شریعتی نرسیده به میدان نمایشگاه مشهد قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 آبان 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 79

به "پارک موضوعی دانش در مشهد افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک موضوعی دانش در مشهد افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید