پروازها به ترکیه متوقف نمی گردد، سوخت رسانی در دست پیگیری است

به گزارش مجله نماشو، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت که با وجود مشکلاتی که در سوخت رسانی به هواپیماهای ایرانی در ترکیه به وجود آمده، پروازهای ایرلاین های ایرانی به این کشور متوقف نخواهند شد.

پروازها به ترکیه متوقف نمی گردد، سوخت رسانی در دست پیگیری است

رضا جعفرزاده در گفت وگو با خبرنگاران تاکید نمود: در طول تمام سال های گذشته رابطه هوایی ایران با ترکیه بسیار گسترده بوده و دو طرف همواره بر لزوم تداوم روند پروازهای مشترک تاکید داشته اند. در حال حاضر هر یک از ایرلاین های دو کشور مجوز 100 پرواز هفتگی به آسمان یکدیگر را دارند و این روند ادامه خواهد داشت.

به گفته وی، سازمان هواپیمایی کشوری ایران زیر سایه همین رابطه مناسب با ترکیه بحث سوخت رسانی به هواپیماهای ایرانی را پیگیری می نماید و این امید وجود دارد که در کوتاه ترین زمان ممکن مسائل به وجود آمده رفع گردد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به موافقت نامه همکاری دوجانبه هوایی میان ایران و ترکیه اظهار کرد: در چارچوب این توافق نامه دو طرف موظف هستند که خدمات فرودگاهی مورد احتیاج ایرلاین های هر کشور را ارائه نمایند. از این رو همانطور که ایران به طور کامل به این موافقت نامه پایبند بوده، مذاکرات به منظور اجرایی شدن تعهدات ترکیه در این زمینه نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگاران، شرکت ترکیه ای سوخت رسان به ایرلاین ها که در فرودگاه های این کشور فعالیت می نمایند، از روز نخست ماه نوامبر امسال به هواپیماهای ایرانی سوخت نداد و این مساله ابهام هایی را در حوزه تداوم برنامه های پروازی دو طرف به وجود آورد.

هر چند دولت ترامپ تحریم های جدید اقتصادی خود علیه ایران را اجرایی نموده اما ترکیه جزو کشورهایی است که از تحریم های نفتی معاف خواهند شد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی نیز صبح امروز با تایید خبر ممانعت شرکت های ترکیه ای از سوخت رسانی به ایرلاین های ایرانی از مسائل به وجود آمده برای این شرکت ها در روزهای گذشته سخن گفته بود.

سالانه حدود 2.5 میلیون مسافر ایرانی به مقصد شهرهای مختلف ترکیه سفر می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2817

به "پروازها به ترکیه متوقف نمی گردد، سوخت رسانی در دست پیگیری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروازها به ترکیه متوقف نمی گردد، سوخت رسانی در دست پیگیری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید