پلی استیشن 5 کنسول محبوب بازی سازان است

به گزارش مجله نماشو، بر اساس گزارش جدید GDC (کنفرانس توسعه دهندگان بازی) درباره شرایط صنعت بازی های ویدیویی، جزییات جالبی معین شده است. در این گزارش تعداد زیادی از توسعه دهندگان بازی های ویدیویی که در حال حاضر در این صنعت فعالیت می کنند، شرکت داشته اند. این گزارش شامل موضوعات مختلفی می شود اما در یکی از این بخش ها از توسعه دهندگان درباره پلتفرم هایی که بیشتر آن را ترجیح می دهند، نظرسنجی شده است. با توجه به این گزارش، توسعه دهندگان در میان کنسول های مختلف بیش از همه به پلی استیشن 5 علاقه دارند.

پلی استیشن 5 کنسول محبوب بازی سازان است

GDC از چیزی حدود 3 هزار توسعه دهنده بازی درباره موضوعات گوناگون سؤال کرده است که یکی از این موضوعات به موردعلاقه ترین پلتفرم های آن ها باز می شود. طبق انتظار، همچنان کامپیوترهای شخصی پلتفرم مورد علاقه و محبوب توسعه دهندگان بازی های ویدیویی است. طبق این نظرسنجی، 58 درصد از توسعه دهندگان علاقه خود را به ساخت بازی برای کامپیوترهای شخصی اعلام کرده اند. با این حال، در میان کنسول های بازی، کنسول نسل نهمی سونی پیشتاز است. 44 درصد از توسعه دهندگان اعلام کرده اند که علاقه دارند بازی های خود را برای کنسول پلی استیشن 5 توسعه دهند. به دنبال پلی استیشن 5، کنسول نینتندو سوییچ واقع شده است که توانسته 38 درصد از علاقه توسعه دهندگان را به خود جلب کند. کنسول های ایکس باکس سری ایکس و سری اس هم به صورت مشترک و با هم 30 درصد علاقه توسعه دهندگان را معطوف به خود کرده اند.

وقتی از بازی سازان مختلف سؤال شد که پروژه های فعلی آن ها روی چه پلتفرم هایی در دست توسعه است، برای بار دیگر پلی استیشن 5 در میان کنسول های بازی با 27 درصد بیش ترین پاسخ را داشته است و البته ایکس باکس سری ایکس هم با فاصله نزدیک پشت سر آن قرار گرفته و با 24 درصد واکنش بازی سازان را به همراه داشته است. بالاتر از این کنسول ها، کامپیوترهای شخصی با 58 درصد، سیستم عامل آی اواس با 32 درصد و سیستم عامل اندروید هم با 31 درصد قرار گرفته اند.

همچنین در پاسخ به این پرسش که پروژه های آینده این توسعه دهندگان به چه پلتفرم هایی خواهد آمد، مشخص شد که 30 درصد از بازی های آینده این توسعه دهندگان برای پلی استیشن 5 و 25 درصد از آن ها برای ایکس باکس سری ایکس منتشر خواهد شد. طبیعی است که در همه این نظرسنجی ها، همچنان کامپیوترهای شخصی بیش ترین آمار را به خود اختصاص داده باشند. در این بخش هم استثنایی نبوده است.

اینکه در میان کنسول ها، پلی استیشن 5 بیش ترین علاقه توسعه دهندگان را به خود جلب کرده، بخش عمده ای از آن به احتمال زیاد به خاطر شرایط فعلی کنسول های پلی استیشن در بازار کنسول های خانگی و پیشتاز بودن آن در حیث فروش بوده است. این یعنی با بیشتر بودن تعداد دارندگان پلی استیشن 5، طبیعی است که بازی سازان هم علاقه مضاعفی داشته باشند که روی این کنسول کار کنند. همچنین، طبق گزارش های قبلی، طراحی سخت افزار پلی استیشن 5 هم مورد استقبال توسعه دهندگان قرار گرفته است و بسیاری از آن ها در گذشته از راحتی کار با آن صحبت کرده بودند.

همچنین این آمار کاهش علاقه توسعه دهندگان به ساخت بازی هایی با موضوع واقعیت مجازی (VR) یا واقعیت افزوده (AR) را نشان می دهد. در سال گذشته، 46 درصد توسعه دهندگان اعلام کرده بودند که مشغول توسعه بازی برای این تکنولوژی ها هستند اما در آمار امسال این رقم به 38 درصد کاهش یافته است. شاید عرضه هدست واقعیت مجازی نسل بعدی سونی بتواند انگیزه بازی سازان را برای تولید بازی های بیشتر برای این تکنولوژی افزایش دهد و آن ها را مشتاق کند که دوباره به سوی این فناوری بازگردند.

در این نظرسنجی، توسعه دهندگان در مورد چیزهایی مثل درآمد، سود یا میزان ساعات کاری خود در طول هفته صحبت کرده اند. بر اساس این آمار، بیشتر توسعه دهندگان حدود 40 ساعت در هفته کار می کنند که میزان طبیعی کار در هفته است. با این حال، در مواردی برخی از توسعه دهندگان ساعات بیشتری در هفته به کار مشغول بوده اند.

نکته عجیب دیگر این است که حدود 44 درصد از توسعه دهندگان اعلام کرده اند که شرایط خاص ایجادشده در اثر شیوع ویروس کرونا باعث شده که بازی های آن ها با تأخیر روبرو شود. این آمار به خوبی نشان می دهد که شرایط فعلی همه گیری کرونا روی فرایند توسعه بازی ها تأثیری منفی داشته است. البته، در مورد شرایط کاری بازی سازان در خانه هایشان، نتایج متفاوت بوده و برخی آن را مثبت، منفی یا حتی خنثی دانسته اند.

منبع: Gamesradar

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1687

به "پلی استیشن 5 کنسول محبوب بازی سازان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلی استیشن 5 کنسول محبوب بازی سازان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید