پژوهشگران چینی آنتی بادی مانع ابتلا به کرونا کشف کردند

به گزارش مجله نماشو، یک گروه از پژوهشگران چینی اعلام کردند یک نوع آنتی بادی مونوکلونال انسانی مانع آلایندگی ویروس کووید-19 کشف نموده اند که احتمالا می تواند برای توسعه دارو و واکسن بیماری کووید 19 مورد استفاده قرار گیرد.

پژوهشگران چینی آنتی بادی مانع ابتلا به کرونا کشف کردند

به گزارش خبرنگاران از ایرنا، پژوهشگران تعدادی از دانشگاه ها، انستیتوها و بیمارستان های چین در این پروژه تحقیقاتی شرکت نموده و از سلول های تک هسته ای خون محیطی فردی سالم که به کرونا مبتلا و بعدها درمان شده است، 4 نوع آنتی بادی مونوکلونال انسانی که می تواند ویروس کووید 19 را خنثی کند به دست آورده اند.

گزارش می افزاید در این میان، دو نوع آنتی بادی 38B و 4H می تواند جلوی پیوند حوزه اتصال گیرنده پروتئین اسپایک ویروس کووید 19 به آنزیم مبدل آنژیوتانسین (2ACE) گیرنده را بگیرد.

تحقیقات گذشته نشان می دهد ویروس کووید 19 با پیوند حوزه اتصال گیرنده پروتئین اسپایک خود به آنزیم مبدل آنژیوتانسین (2ACE) سلول بدن انسان، فرد را آلوده می نماید.

آزمایش ها روی موش نشان می دهد آنتی بادی 38B و 4H می تواند مقدار ویروس کووید 19 آلاینده در ریه های موش را به شدت کاهش دهد انتظار می رود در صورت استفاده همزمان از همه این دو نوع آنتی بادی در دارو یا واکسن، تاثیرگذاری آن حتی آشکارتر گردد.

محققان اظهار نموده اند این دو نوع آنتی بادی می تواند برای توسعه واکسن مورد استفاده قرار گیرد و زمینه را برای توسعه واکسن کرونا نیز هموار نموده است.

در حال حاضر، شرکت های داروسازی در کوشش هستند تا این کشف جدید را به محصولات دارویی به منظور درمان بیماران کرونا تبدیل نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3721

به "پژوهشگران چینی آنتی بادی مانع ابتلا به کرونا کشف کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پژوهشگران چینی آنتی بادی مانع ابتلا به کرونا کشف کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید