پیشرفت فیزیکی 70 درصدی پروژه های آبخیزداری استان تهران

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران، علی کیان پیش از ظهر سه شنیه در جریان بازدید از پروژه کنترل و پخش سیلاب در حوزه آبخیز سنگ تراشان شهرستان ری در جمع خبرنگاران از پیشرفت فیزیکی 70 درصدی پروژه های آبخیزداری و آبخوان داری در حال انجام خبرداد.

پیشرفت فیزیکی 70 درصدی پروژه های آبخیزداری استان تهران

وی با بیان اینکه 16 پروژه آبخیزداری و آبخوان داری با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی در حوزه های آبخیز استان تهران در حال انجام می باشد اضافه نمود: با اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوان داری ضمن مدیریت سیلاب، خسارات و تبعات سیل به طور محسوسی کاهش یافته و علاوه بر حفظ منابع پایه (آب و خاک) سفره های آب زیر زمینی نیز تقویت می گردد.

کیان به حجم عملیات صورت گرفته در پروژه مورد بازدید اشاره نمود و گفت: در این پروژه 80 هزار مترمکعب عملیات خاکی برای ایجاد پشته های خاکی با تراکم 85 درصد و احداث سازه سنگی - ملاتی به حجم حدودی 5 هزار مترمکعب برای احداث بند انحرافی و سرریزهای روی پشته ها انجام خواهد شد.

این مسئول منابع طبیعی استان تهران در ادامه یادآور شد: در این پروژه حدود 170 هکتار عملیات بیولوژیک در قالب بوته کاری با گونه آتریپلکس به مرحله اجرا درخواهد آمد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در ارتباط با مزایای این پروژه بیان داشت: با اجرای این پروژه علاوه بر ایمن سازی مراکز سکونتی و صنعتی پائین دست و اتوبان تهران - مشهد در برابر خطرات سیل، آبخوان های دشت ورامین که از دشت های بحرانی کشور محسوب می گردد نیز تغذیه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2920

به "پیشرفت فیزیکی 70 درصدی پروژه های آبخیزداری استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشرفت فیزیکی 70 درصدی پروژه های آبخیزداری استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید