چرا کولر خودرو باد گرم می زند؟

به گزارش مجله نماشو، باشگاه خبرنگاران نوشت:کولر خودرو در فصل تابستان یکی از بهترین گزینه ها و امکانات یک خودرو به شمار می رود. گاهی هنگامی که از کولر استفاده می کنیم متوجه می شویم که هوای ورودی به اتاق به اندازه کافی خنک نیست و آن طور که باید هوای اتاق را خنک نمی کند.

چرا کولر خودرو باد گرم می زند؟

این امر می تواند چندین دلیل داشته باشد:

رانندگی با دور موتور بالا

یکی از دلایل گرم شدن باد سیستم تهویه رانندگی پر گاز با دور موتور بالا است. بسیاری از خودروها دارای مکانیزمی هستند که هنگامی که پا را تا خاتمه بر روی پدال فشار می دهید، موجب از کار افتادگی موقت کولر می شود. این امر بیشتر در دنده های سبک تر (دنده 3 به بعد) رخ می دهد که برای شتاب گیری خودرو مجبور می شویم تا پا را تا خاتمهی بر روی پدال گاز فشار دهیم.

کثیف بودن کنداستور کولر

کنداستور یکی از قطعات سیستم کولر است. هنگامی که گاز کولر تبدیل به مایع می شود، در رادیاتور بیش از نیمی از گرمای خود را از دست می دهد تا هنگام ورود به قسمت کم فشار گرمای محیط را گرفته و تبدیل به گاز شود. کثیف بودن کندانسور کولر اتومبیل باعث گرم شدن و اختلال در عملکرد کولر و همچنین بالا رفتن آمپر آب خودرو در سرعت های پایین و ترافیک می شود. بنابر این بهتر است هر سال با شروع فصل گرما کنداسور کولر خودرو خود را تمیز کنید.

کثیف بودن اپراتور داخل اتاق

یکی از دلایل گرم بودن باد کولر، کثیف بودن اپراتور اتاق است. به دلیل این که هوا به صورت دائم در تمامی فصول از آن عبور می کند، کثیف شده و لایه ای از خاک بر روی آن می نشیند. تمیز کردن این قسمت هر چند وقت یک باز ضروری است. همچنین کثیف بودن آن ممکن از باعث ایجاد بوی بد هنگام استفاده از کولر در اتاق شود.

خرابی ترموستات اتاق

بیشتر خودروها دارای یک ترموستات درون اتاقشان هستند که دمای هوای اتاق را لحظه به لحظه می سنجد و در صورتی که دما به صفر درجه رسیده باشد، کمپرسور کولر را قطع می کند. در صورت خرابی این سنسور، ممکن است باد کولر شما گرم بشود.

خرابی دریچه های کولر و بخاری

خرابی یا تنظیم نبودن دریچه های کنترل سرما و گرمای سیستم کولر و بخاری باعث مخلوط شدن هوای گرم و سرد و در نتیجه کاهش سرمای کولر در تابستان و همچنین گرمای بخاری در زمستان می شود. این اشکال معمولا بعد از باز و بسته شدن داشبورد توسط افراد غیر متخصص بوجود می آید.

17302منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 28 مرداد 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1141

به "چرا کولر خودرو باد گرم می زند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا کولر خودرو باد گرم می زند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید