چین درباره محدودیت های تجاری هشدار داد

به گزارش مجله نماشو، چین به کشورهای دیگر هشدار داد واکنش بیش از حد به تاثیر اپیدمی ویروس کرونا به وسیله محدودیت های تجاری که وضع شده، ممکن است تاثیر منفی روی اقتصاد جهانی داشته باشد.

چین درباره محدودیت های تجاری هشدار داد

با لحظه آخری تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش مجله نماشو، چین در حالی نسبت به محدودیتهای تجاری هشدار داده که دنیا از شیوع این ویروس که صدها نفر را در سرزمین اصلی چین به کشتن داده، در ابهام فرو رفته است.

چین در نشست سازمان دنیای تجارت (WTO) درباره محدودیت های تجاری هشدار داد و گفت این کشور مشارکت بالایی در رشد و فراوری مالی دنیای دارد.

جیک پارکر، نایب رییس شورای تجاری آمریکا-چین در این باره گفت: بسیاری از شرکتها برای این سطح از رویداد آماده نبودند و واقعا درباره این که تعطیلی بخش قابل توجهی از ظرفیت فراوری چین اتفاقی بود که باید برای آن آماده می شدند، فکر ننموده بودند.

جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا روز سه شنبه اظهار کرد شیوع ویروس کرونا احتمالا پیامدهایی روی اقتصاد این کشور خواهد داشت. بعضی از ابهامات در مورد تجارت اخیرا برطرف شده اند اما ریسک های متوجه چشم انداز مالی به قوت خود باقی مانده اند. ما از نزدیک این اپیدمی را زیر نظر داریم که ممکن است به سرایت اختلالات چین با باقی اقتصاد دنیا منتهی گردد.

شیوع این ویروس در طول تعطیلات سال نوی چینی که بیشتر شرکتها و کارخانه ها به مدت یک هفته تعطیل بودند شروع شد اما به دلیل ماندن کارگران در خانه ازسرگیری فرایند فراوری در چین آهسته مانده است.

دولت چین سه شنبه هفته جاری تایید کرد که شیوع این ویروس ممکن است به پایبندی این کشور به توافق تجاری با آمریکا و تعهدات خریدش تاثیر بگذارد.

کمیته چشم انداز وزارت کشاورزی و امور روستایی چین گفت چین ممکن است اجرای توافق خرید محصولات کشاورزی آمریکایی را به تاخیر بیاندازد اما به تعهداتش برای خرید حدبیشتر 50 میلیارد دلار کالای کشاورزی در مدت یک سال عمل خواهد نمود.

آمریکا درباره واردات کالاهای چینی دستور قرنطینه صادر ننموده است با این حال ورود خارجیان از چین به آمریکا همچنان ممنوع است.

به گفته پارکر، این ویروس روی جابجایی کالاها در بنادر چین تاثیر گذاشته و استانهای این کشور نقاط بازرسی در مرزهای خود ایجاد نموده و رانندگان را مورد بازرسی قرار داده و در بعضی از موارد به مدت دو هفته قرنطینه نموده اند. عرضه مواد غذایی و دارویی معمولا به تاخیر نمی افتد اما محصولات صنعتی ممکن است در بعضی از نقاط بازرسی متوقف شده و صادرات آنها به خارج با تاخیر صورت بگیرد.

بر اساس گزارش پولیتیکو، برآوردهای مختلفی درباره تاثیر این ویروس روی اقتصاد چین انجام می گردد. نیکلاس لاردی از موسسه امور اقتصاد بین الملل پترسون اظهار کرد: رشد فراوری ناخالص داخلی چین در سه ماهه نخست ممکن است به چهار درصد نزول کند اما اگر شمار موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا کاهش پیدا کند، تاثیر این اپیدمی روی نرخ رشد سالانه این کشور کوچکتر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 792

به "چین درباره محدودیت های تجاری هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین درباره محدودیت های تجاری هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید