ژاوی: فکر نمی کردم فوتبالم در ایران و مقابل پرسپولیس به انتها برسد ، لیورپول قهرمان اروپاست

به گزارش مجله نماشو، ژاوی هرناندز، اسطوره فوتبال اسپانیا مهمان برنامه فوتبال 120 و عادل فردوسی پور بود. او در بخشی از حرف هایش گفت: چند باری که به ایران آمده ام، خیلی مسرور شدم چون احترام زیادی از سمت مردم ایران دیدم و این برای من باقی می ماند. نه فقط از فوتبال ایران، که از کل جهان و برای همین خیلی مسرورم.

ژاوی: فکر نمی کردم فوتبالم در ایران و مقابل پرسپولیس به انتها برسد ، لیورپول قهرمان اروپاست

برای لذت بردن از تور اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

خبرآنلاین نوشت: ژاوی در ایران از فوتبال خداحافظی کرد. او در آخرین دیدار حرفه ای خود به تهران آمد و مقابل پرسپولیس به میدان رفت. اگرچه السد با حضور او بازنده شد اما از گروهش صعود کرد و ژاوی هم در ایران از فوتبال خداحافظی کرد. او روزی که به ایران آمد به دعوت عادل فردوسی پور مهمان برنامه فوتبال 120 بود و به سوالات عادل پاسح های جالبی داد. در ادامه بخشی از مصاحبه او را می خوانید.

ژاوی درباره دیدار مقابل پرسپولیس گفت: راستش هیچ وقت فکر نمی کردم که دوران بازیگری ام را در زمین پرسپولیس و در ایران به انتها برسانم. اگر پنج سال پیش این موضوع را به من می گفتند، باور نمی کردم ولی خب شرایط این گونه پیش رفت؛ آخرین بازی لیگ قهرمانان آسیا و قرعه برای من و آمدن به اینجا و بازی جلوی پرسپولیس. مثل همواره آمدن به ایران لذت بخش بود چون مردم خیلی به من محبت نشان دادند. خیلی هایشان هوادار بارسلونا هستند و خیلی به من احترام گذاشتند. امروز هم در استادیوم چند هدیه به من دادند و خیلی از این موضوع خرسندم. چند باری که به ایران آمده ام، خیلی خرسند شدم چون احترام زیادی از سمت مردم دیدم و این برای من باقی می ماند. نه فقط از فوتبال ایران که از کل دنیا و برای همین خیلی خرسندم.

او در ادامه به فرم ایده آلش در السد اشاره نمود: این حقیقت دارد که می توانستم یک یا دو فصل بیشتر بازی کنم ولی حس می کنم زمانش فرا رسیده است؛ از نظر ذهنی و جسمی احساس خستگی می کنم. برای سال بعد هم هدفم روی آغاز راستا مربی گری است که خیلی نسبت به آن هیجان و شوق دارم. تیم مربیگری ام را حتی آماده نموده ام و دارم شرایط را برای سال بعد آماده می کنم و به نظرم وقت خداحافظی بود. 39 سال دارم و مصدومیت های زیاد گریبان گیرم نشدند؛ درست است می توانستم یک سال دیگر ادامه بدهم ولی به نظرم وقتش بود که بازی را کنار بگذارم.

وقتی عادل از تلخ ترین روزهای فوتبالی ژاوی پرسید، او گفت: به نظرم ابتدای کار یک بازه زمانی 4 تا 5 ساله بود که هیچ جامی را با بارسا به دست نمی آوردیم. یک دوره ابهام نسبت به خیلی از بازیکنان پیش آمد. یکی از کسانی که در خصوص شایستگی اش ابهام به وجود آمد، خود من بودم. این که شخصیت کافی و مناسب برای بازی در بارسلونا را ندارم و نمی توانم ادامه بدهم. نقدها خیلی زیادی بود ولی در نهایت به خودم اعتماد کردم. از لحاظ ذهنی خیلی قوی شدم و بالاخره توانستم شرایط را برگردانم. به نظرم آن سختی ها که ابتدای کار کشیدم برای پیشرفت ها و موفقیت های آینده ام خوب بود.

عادل در ادامه او را با فیلم کازابلانکا مقایسه کرد: متشکرم. واقعا برای من خیلی لذت بخش است که نه فقط در اسپانیا بلکه در سطح دنیا و کشورهای خیلی زیادی این همه تعریف و تمجید می شنوم. من یک پاسور بودم و خودم به تنهایی هیچی نبودم. فقط عضوی از تیم و بازی هم تیمی هایم بودم. همواره انجام بازی های گروهی را خیلی می پسندیدم و به فوتبال جمعی بهای بیشتری نسبت به بازی فردی می دادم. به نظرم فوتبال این است. هدف من در کوتاه مدت سرمربیگری است. فوتبال را دوست دارم و انگیزه و اشتیاق من است. شانس داشتن مربی های بزرگی را داشته ام و همگی شان برای من الگو هستند. به نظرم اطلاعات خیلی زیادی در ذهنم دارم و البته یک ایده کاملا تعیین برای بازی و به انتقال این ایده ها از سال آینده به بازیکنانم فکر می کنم. هدف گذاری برای آغاز از قطر و ادامه کار در السد است. بعدش باید منتظر آینده باشیم ولی برای آغاز کارم به عنوان سرمربی انگیزه خیلی زیادی دارم.

وقتی فردوسی پور در ادامه به طرفداران زیاد بارسلونا در ایران و بازگشت لیورپول مقابل آن ها اشاره نمود، ژاوی پاسخ داد: به نظر من لیورپول مالک بازی بود و این مشکل بزرگ بارسلونا در بازی مقابل این تیم بود. بارسا هر زمانی که مالک و مسلط روی بازی بوده لیگ قهرمانان و بازی های مهمی از مرحله حذفی لیگ قهرمانان را برده است. ولی در این بازی حذفی این بار لیورپول مالک بازی بود و به نظرم این اولین و مهم ترین مشکل بارسا بود. دلیل باخت مقابل لیورپول، نداشتن تسلط کامل و مالکیت بازی بود. به نظرم والورده مربی بسیار خوبی است. او سال قبل لالیگا و کوپا دل ری را برد و سال جاری هم لالیگا را برده و یک هفته به فینال کوپا مانده. به نظرم کارش را دارد خیلی خوب انجام می دهد. به باشگاه و تصمیم گیرنده ها بستگی دارد ولی به نظر من او یک مربی خوب برای بارسا است.

عادل در ادامه به هواداری اش از لیورپول اشاره نمود، ژاوی با خنده گفت: حالا امیدوارم که لیورپول قهرمان اروپا بگردد. این حس را دارم و به نظرم قهرمان اروپا می گردد. سال قبل بدشانسی آوردند. مصدومیت صلاح، اشتباهات کاریوس. در فینال خیلی بدشانس بودند ولی به نظرم سال جاری فینال برای لیورپول است. او درباره فوتبال در ایران گفت: در قطر هم علاقه به فوتبال هست ولی واقعیت این است که جوی که اینجا وجود دارد فوق العاده است. به نظرم یکی از بهترین جوهایی که در تمام دوران بازیگری ام دیده ام. شور و علاقه طرفداران ایرانی نسیت به فوتبال در بازی هایی که مقابل پرسپولیس و استقلال در استادیوم آزادی انجام دادم واقعا باورنکردنی بود. اتمسفر استادیوم کشنده است و جو فوق العاده ای از فوتبال وجود دارد. واقعا فوق العاده و دیدنی.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 مرداد 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 269

به "ژاوی: فکر نمی کردم فوتبالم در ایران و مقابل پرسپولیس به انتها برسد ، لیورپول قهرمان اروپاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاوی: فکر نمی کردم فوتبالم در ایران و مقابل پرسپولیس به انتها برسد ، لیورپول قهرمان اروپاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید