کاهش ارزش سهام 80 درصد از شرکت های فناوری ایالات متحده ، از کابوس تراشه جاسوس چینی ها تا مسائل حفظ حریم خصوصی کاربران

به گزارش مجله نماشو، سهام بیش از 80 درصد از شرکت های تکنولوژیک ایالات متحده نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته سقوطی قابل توجه را تجربه می نماید.

کاهش ارزش سهام 80 درصد از شرکت های فناوری ایالات متحده ، از کابوس تراشه جاسوس چینی ها تا مسائل حفظ حریم خصوصی کاربران

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شاید افت سهام شرکت های مختلف، به ویژه شرکت های فعال در سیلیکون ولی موضوع عجیبی نباشد. اما وقتی پای سقوط ارزش سهام 80 درصد از این شرکت ها در میان باشد موضوع متفاوت است.

بازار بورس سهام نیویورک روز چهارشنبه با 80 درصد سقوط از سهام تکنولوژیک کار خود را به انتها رساند. بر اساس گزارش روز چهارشنبه بازار سهام ، 52 بخش از 65 بخش در بخش سهام فناوری، حداقل طی 10 هفته گذشته، سقوطی قابل توجه را تجربه نموده اند.

بر اساس نظر کارشناسان حوزه بورس در سی ان بی سی، بخشی از این افت سهام را می توان ناشی از تحولات گسترده یک سال اخیر در حوزه حمایت از حریم خصوصی کاربران دانست. از سوی دیگر، مسائل جدیدتری نیز در این افت سهام نقش دارند. برای مثال مسائل مرتبط با تراشه های جاسوس چینی از یک سو و احضار مدیران غول های سیلیکون ولی از سوی دیگر در مسائل بازار سهام بی تاثیر نیست.

البته فراموش نکنیم که شرکت های بزرگی مثل اپل یا آمازون تحت تاثیر این نوسان ها نیستند. اما برخی شرکت های کوچکتر و نوپا به شدت از این موضوعات ضربه می خورند.

منبع: انتخاب
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2727

به "کاهش ارزش سهام 80 درصد از شرکت های فناوری ایالات متحده ، از کابوس تراشه جاسوس چینی ها تا مسائل حفظ حریم خصوصی کاربران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش ارزش سهام 80 درصد از شرکت های فناوری ایالات متحده ، از کابوس تراشه جاسوس چینی ها تا مسائل حفظ حریم خصوصی کاربران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید