کاهش 100 هزار موردی پرونده های ورودی به دادگستری استان تهران

به گزارش مجله نماشو، رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: از 400 هزار کاهش موجودی پرونده ها در سال گذشته بیش از 100 هزار مورد آن مربوط به دادگستری استان تهران است.

کاهش 100 هزار موردی پرونده های ورودی به دادگستری استان تهران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمدجواد حشمتی مهذب رئیس کل دادگستری استان تهران به مناسبت روز روابط عمومی از واحد روابط عمومی، ارتباطات و رسانه دادگستری کل استان تهران بازدید کرد و با کارکنان آن به تبادل نظر پرداخت.

رئیس کل دادگستری استان تهران طی سخنانی با بیان اینکه برنامه تحول دستگاه قضایی باید با اهتمام ویژه ای پیگیری گردد، گفت: برای تحقق این برنامه که کار بسیار عظیم و مهمی است روابط عمومی ها نقش مهم و برجسته ای دارند. انتقال و تبادل سریع و صحیح اطلاعات در این میان نقشی مشخص کننده دارد.

وی در ادامه با اشاره به مولفه های برنامه تحول دستگاه قضایی گفت: از مهمترین مولفه های برنامه تحول قضایی، رسیدگی سریعتر به پرونده ها در شرایط عادلانه، بی طرفانه و مستقلانه است. این مهم باید عملیاتی گردد و برای اجرایی کردن آن باید دادگستری استان تهران سهم داشته باشد.

رئیس کل دادگستری تهران گفت: پرونده هایی که چند سال زمان برده و دچار اطاله دادرسی شده است، باید مرتفع گردد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته آثار و علائم خوبی درباره برطرف اطاله دادرسی ها داشته ایم، اضافه کرد: خوشبختانه در استان تهران سرمایه های خوبی هم به لحاظ کیفیت و هم کمیت وجود دارد و باید با استفاده از این ظرفیت برای اجرای صحیح، به موقع و به هنگام تحول قضایی کوشش کرد.

رئیس کل دادگستری تهران در ادامه با بیان اینکه از 400 هزار کاهش موجودی پرونده ها در سال گذشته بیش از 100 هزار مورد آن مربوط به دادگستری استان تهران است، گفت: باید این مهم را با سرعت بیشتری به سمت جلو حرکت دهیم و در این راه توفیقات بیشتری کسب کنیم.

وی بیان داشت: یکی از موضوعاتی که باعث می گردد در این زمینه با سرعت عمل بیشتری حرکت کنیم، تقویت انگیزه ها است. در عین حال باید در بحث پیشگیری از وقوع جرم کوشش بیشتری داشته باشیم، در غیر این صورت با انباشت پرونده ها روبرو خواهیم شد.

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به برقراری ملاقات های مردمی با استفاده از فناوری های نوین و ویدئو کنفرانس بهره گیری از چنین ظرفیت هایی در دادرسی الکترونیک را موجب کاهش اطاله دادرسی دانست.

وی ادامه داد: استفاده از دانش حقوقی همکاران قضایی و انتقال به جامعه برای افزایش دانش و آگاهی حقوقی مردم و فراوری محتوا های مورد احتیاج جامعه توسط حوزه رسانه و ارتباطات صورت گیرد.

حشمتی مهذب توضیح داد: استان تهران با توجه به گستردگی که دارد ظرفیت های بهره برداری نشده در زمینه های گوناگونی وجود دارد که می توان با شناسایی و استفاده از این ظرفیت ها برای خدمت به مردم استفاده کرد.

در این بازدید همچنین از نشریه الکترونیکی خط تحول توسط رئیس کل دادگستری استان تهران رونمایی شد.

خط تحول عنوان خبرنامه دادگستری است و قرار است فعالیت های دستگاه قضایی در استان تهران را در راستا اجرای برنامه های تحولی قوه قضاییه منعکس کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3727

به "کاهش 100 هزار موردی پرونده های ورودی به دادگستری استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 100 هزار موردی پرونده های ورودی به دادگستری استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید