کتیرایی: حیف است مهدی زاده المپیکی نشود، پُز موفقیت های کاراته را داده ام

به گزارش مجله نماشو، دارنده دو طلای بازی های آسیایی گفت: به خاطر شناخت از توانایی های مهدی زاده، حیف است کاراته کایی مانند مهدی زاده در المپیک نباشد.

کتیرایی: حیف است مهدی زاده المپیکی نشود، پُز موفقیت های کاراته را داده ام

علیرضا کتیرایی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در خصوص عملکرد کاراته ایران در جهت کسب سهمیه المپیک گفت: این جهت کسب با توجه به شرایطی که فدراسیون دنیای گذاشته بود، یکی از فرسایشی ترین مراحل کسب سهمیه در تاریخ المپیک بود. در هیچ رشته ورزشی ندیده بودم که ورزشکاری برای کسب سهمیه در یک ماراتن طاقت فرسای بیست و چند مرحله ای حضور داشته باشد. ماراتنی که بسیار سخت و غیرکارشناسی بود و هیچ زمان نیز دلایل این جهت کسب سهمیه شرح داده نشد.

وی ادامه داد: کاراته ایران با تمام سختی ها تا الان پیروز به کسب 4 سهمیه شده که نتیجه خوبی است. اگر کاتا را کنار بگذاریم، از 6 سهمیه کومیته تا امروز 4 سهمیه را گرفته ایم و از معدود کشورهایی هستیم که این تعداد سهمیه کسب نموده است. با توجه به پتانسیل کاراته ایران چیزی غیر از این انتظار نمی رفت و امیدوارم در پاریس نیز 2 سهمیه باقی مانده را کسب کنیم و با سهمیه کامل در المپیک حضور داشته باشیم.

مربی سابق تیم ملی کاراته در خصوص پیش بینی عملکرد مهدی زاده در مسابقات کسب سهمیه پاریس گفت: نه به خاطر رابطه نزدیک با مهدی زاده بلکه به خاطر شناخت از توانایی های او، اعتقاد دارم حیف است کاراته کایی مانند مهدی زاده با این پتانسیل، روحیه و انرژی در المپیک نباشد. اگر مهدی زاده کارش برای کسب سهمیه به مرحله آخر کشیده شده، باید دلایل آن را در داخل کشور جستجو کنیم.

کتیرایی اضافه نمود: مهدی زاده با توجه به پتانسیل خود خیلی زودتر باید سهمیه را کسب می کرد و کسانی که دستی بر آتش دارند به خوبی می دانند چه اتفاقات و تحرکاتی باعث شد کار به اینجا کشیده گردد. نمی خواهم در این مقطع حساس تمرکز امیر، کادرفنی و فدراسیون را به هم بزنم و دوست دارم مهدی زاده در زمان باقی مانده تا پاریس با فراغ بال تمرین و سهمیه را کسب کند. هیچ کسی شایسته تر از امیر برای کسب سهمیه نیست و باید همه دعا و یاری نمایند و پشت امیر و کاراته ایران باشند تا سهمیه و مدال المپیک برای کاراته و ورزش ایران کسب گردد.

وی در خصوص اینکه تنها از میان پورشیب و گنج زاده یک نفر المپیکی خواهد شد، گفت: این دو قهرمان ما ماراتن بسیار سنگینی را داشتند و در عین رفاقت با یکدیگر، رقابت سنگینی نیز داشتند که تا الان نیز ادامه دارد. اینکه تنها یک نفر از این دو قهرمان المپیکی خواهند شد از معایب قوانین و برنامه ریزی فدراسیون دنیای کاراته است.

دارنده دو مدال طلای بازی های آسیای اظهار داشت: همواره در رشته های مختلف به گونه ای برنامه ریزی می نمایند که بهترین های آن رشته در المپیک حضور داشته باشند، چرا که ویترین هر رشته ای المپیک است. متاسفانه برنامه ریزی فدراسیون دنیای باعث شده از بین دو قهرمان خوب کشورمان یک نفر به المپیک برود. در هر صورت برای هر دو نفر آرزوی پیروزیت می کنم و هر کدام از این دو قهرمان که المپیکی شد باید به او یاری کنیم.

کتیرایی در خصوص حمایت های خود از تیم ملی کاراته در سالیان اخیر گفت: عقیده و ایمان من این است که خود کاراته مهم است. دوران قهرمانی و مربیگری گذرا و کوتاه است، اما مهم کاراته ایران است. اگر ما خود را از پیشکسوت، صاحب نظران و بزرگان کاراته می دانیم باید در هر شرایطی از کاراته حمایت کنیم تا برای نسل های بعد باقی بماند.

دارنده دو مدال برنز دنیا در سرانجام به خبرنگاران گفت: آیا مدال های سالیان اخیر کاراته را به حساب شخص گذاشتند؟ در سال های اخیر هر جا رفتم پُز پیروزیت های کاراته را دادم و این در حالی است که اگر کاراته مدال نمی گرفت سرافکندگی آن برای همه بود. کاراته توانسته سری در میان سرها داشته باشد و افتخار آن نیز برای همه بوده است. همواره از تیم ملی حمایت کردم و این را وظیفه خود می دانم. هر جا نیز مشکلاتی را احساس کردم با شهرام هروی تماس گرفتم و خصوصی آن را در میان گذاشتم. امیدوارم روزی برسد که کاراته ما از منیت خارج و همه ما شویم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3042

به "کتیرایی: حیف است مهدی زاده المپیکی نشود، پُز موفقیت های کاراته را داده ام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتیرایی: حیف است مهدی زاده المپیکی نشود، پُز موفقیت های کاراته را داده ام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید