15 هزارفرصت شغلی در چهارمحال و بختیاری ایجاد می گردد

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران، سید حفیظ الله فاضلی بعدازظهر یکشنبه در نشست با خبرنگاران گفت: سال 96 تعهد دستگاه های اجرایی چهارمحال وبختیاری برای ایجاد اشتغال 16 هزار و 800 مورد پیش بینی شده بود که از این مجموع 12 هزار فرصت شغلی ایجاد شد.

15 هزارفرصت شغلی در چهارمحال و بختیاری ایجاد می گردد

پوی با بیان اینکه پیش بینی شده که تا انتها امسال نزدیک به 15 هزار فرصت شغلی در استان فراهم گردد، توضیح داد: در سال 96 از 22 میلیارد و 500 تومان اعتبارات مشاغل خانگی استان نزدیک به 13 میلیارد و 500 تومان آن تخصیص پیدا کرد که با توجه به پیگیری های صورت گرفته با بانک های عامل این مهم 100 درصد تحقق یافت و برای دو هزار نفر شغل ایجاد شد.

فاضلی با بیان اینکه در سال گذشته 19 میلیون و 500 دلار کالا از چهارمحال و بختیاری صادر شد، تاکید نمود: متاسفانه بسیاری از محصولات دامی استان که فراوری استان بوده، بدون برند فراوری می شوند.

وی گفت: در امسال اعتبارات تخصیص یافته به استان در حوزه مشاغل خانگی 17 میلیارد و 500 میلیون تومان بوده که از این میزان 15 میلیارد و 100 میلیون تومان آن به بانک های عامل استان ابلاغ شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری یادآور شد: تاکنون یک هزار و 711 پرونده مشاغل خانگی به ارزش 11 میلیارد و 900 میلیون تومان توزیع که از این رقم دو میلیارد و 600 میلیون تومان آن به متقاضیان پرداخت گردد.

فاضلی بیان نمود: بیشترین افراد بیکار و جویای کار از فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند چراکه امروزه آموزش ها بر حسب احتیاج بازار کار نیستند و همچنین دولت فرصتی تحت عنوان طرح کارورزی ایجاد نموده، که استقبالی از این طرح در استان نشده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در استان حدود 62 هزار نفر بیکار وجود دارد، اضافه کرد: در امسال نرخ مشارکت چهار واحد رشد داشته که با این وجود به بیکاران استان نزدیک 15 هزار نفر اضافه شد.

فاضلی بیان نمود: کارگران ساختمانی استان 36 درصد از جمعیت استان را تشکیل می دهند و همچنین از سال 95، انجمن صنفی کارگران ساختمانی در استان ایجاد که نزدیک به 22 هزار نفر از کارگران فصلی و ساختمانی ساماندهی شدند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2926

به "15 هزارفرصت شغلی در چهارمحال و بختیاری ایجاد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 هزارفرصت شغلی در چهارمحال و بختیاری ایجاد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید