2 بازی مهم برای تازه متولدها

به گزارش مجله نماشو، در این بازی سعی می کنیم در حالی که نوزاد را در آغوش گرفته ایم، با او سخن بگوییم، قصه یا ترانه های کوتاه بخوانیم و با اعضای چهره، هیجانات مختلف را اجرا کنیم.

2 بازی مهم برای تازه متولدها

شاید تصور کنید نوزادانی که به تازگی متولد شده اند، توانایی انجام هیچ بازی ای را ندارند. اما جالب است بدانید که نوزادان تازه متولد شده هم می توانند بازی های خاص خودشان را داشته باشند.

به گزارش تا شش، فقط کافی ست در این مورد اطلاعات کافی به دست آوریم و به آسانی و با کم ترین هزینه ها اسباب بازی های مفیدی برای نوزاد بسازیم و با او بازی کنیم.

1-بازی تصاویر

در حقیقت این بازی یک شیوه تقویت حس بینایی نوزادان تازه متولد شده است. دید نوزادان تازه متولد شده مانند تصویر زیر است:

در این تصویر سیر تغییر و رشد حس بینایی نوزادان تعیین شده است.

آنها در بدو تولد مانند بزرگسالان نمی بینند بلکه حس بینایی آنها به تدریج و پس از حدودا دو ماه شکل می گیرد. در حقیقت آنها خطوط محیطی و رنگهای با تضاد بیشتر را بهتر ادراک می نمایند. بنابراین برای تقویت حس بینایی نوزادان می توانید از تصاویر سیاه و سفید بهره ببرید. دو نمونه از این تصاویر را در اینجا قرار داده ایم. می توانید این تصاویر را پرینت بگیرید و در برابر دیدگان نوزاد قرار دهید.

2-بازی های حسی

اسباب بازی مفید دیگری که می توانیم در اختیار نوزاد قرار دهیم، خودمان هستیم. نوزادان برای رشد حواس خود، احتیاج به تماشا، شنیدن و لمس کردن دارند. هرقدر بیشتر با نوزادان سخن بگوییم بهتر است.

در این بازی سعی می کنیم در حالی که نوزاد را در آغوش گرفته ایم، با او سخن بگوییم، قصه یا ترانه های کوتاه بخوانیم و با اعضای چهره، هیجانات مختلف را اجرا کنیم.

در کنار این کار می توانیم موسیقی کلاسیک و بدون کلام پخش کنیم و همزمان کودک را ماساژ دهیم. به این ترتیب همزمان چند حس کودک را درگیر کار نموده ایم و به تدریج موجب رشد و بهبود این حواس می شویم.

مهرنوش خالقی

منبع: عصر ایران
انتشار: 3 فروردین 1402 بروزرسانی: 3 فروردین 1402 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 5220

به "2 بازی مهم برای تازه متولدها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 بازی مهم برای تازه متولدها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید