آمریکا در توقیف 6.9 میلیارد دلار از دارایی های ایران ناکام ماند

به گزارش مجله نماشو، خبرنگاران: بانک مرکزی خاطرنشان کرد: براساس کوشش واحد حقوقی این بانک، درخواست شاکیان آمریکایی از دادگاه های ایتالیایی برای توقیف اموال و دارایی بانک مرکزی به میزان پنج میلیارد و 990 میلیون و 876 هزار و 696 دلار، ناکام ماند.

آمریکا در توقیف 6.9 میلیارد دلار از دارایی های ایران ناکام ماند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، پس از آنکه ورثه بعضی از قربانیان حادثه 11 سپتامبر (هاولیش و دیگران) با تحریک دولت آمریکا در سال 2011 پیروز به اخذ رای از دادگاهی در نیویورک به محکومیت دولت ایران و بانک مرکزی شدند، در تاریخ24 ژانویه 2018 دادخواستی را برای شناسایی و اجرای رای دادگاه آمریکایی و توقیف اموال و دارایی بانک مرکزی به میزان پنج میلیارد و 990 میلیون و 876 هزار و 696 دلار آمریکا، نزد محاکم کشور ایتالیا مطرح کردند.

دادگاه ایتالیایی در ابتدا در تاریخ 14 ژوئن 2018 با صدور قراری، دستور توقیف اموال بانک مرکزی به میزان مبلغ خواسته در قلمروی ایتالیا را صادر کرد.

سپس بانک مرکزی ایران با استفاده از خدمات وکلای خبره محلی نسبت به تجدید نظرخواهی از رای مربوطه اقدام و سپس دادگاه تجدیدنظر رم با صدور رایی در تاریخ 10 اکتبر 2018، ضمن پذیرش اعتراض این بانک، از قرار صادره برطرف اثر کرد.

خواستار ها باردیگر برای توقیف اموال این بانک، دادخواست جدیدی به دادگاه ارائه ولی دادگاه رسیدگی کننده به دعوی با صدور رای در تاریخ 17 آوریل 2019، خواسته آنها را رد کرد.

این رای مورد اعتراض شاکیان پرونده هاولیش نهاده شد که در مرحله تجدیدنظر نیز دادگاه در تاریخ آدینه (دهم ژانویه) 2020، بدون ورود در ماهیت دعوا، اعتراض آنها را مورد پذیرش قرار نداد و به این ترتیب پیروزیت دیگری در این پرونده برای بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران حاصل شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 12 اسفند 1398 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 834

به "آمریکا در توقیف 6.9 میلیارد دلار از دارایی های ایران ناکام ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا در توقیف 6.9 میلیارد دلار از دارایی های ایران ناکام ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید