آمریکا مانع اجماع در گروه 7، درخواست از ایران و روسیه درباره سوریه

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران به نقل از پالیتیکو، سران کشورهای صنعتی دنیا موسوم به گروه هفت یا جی 7 امروز و در خاتمه روز دوم نشست خود در ایتالیا با صدور بیانیه ای در حالی به کار خود خاتمه دادند که خودداری آمریکا از تأئید تعهدات خود در توافق آب و هوائی پاریس موجب شد تا اعضاء به اجماعی در این باره دست پیدا نکنند.

آمریکا مانع اجماع در گروه 7، درخواست از ایران و روسیه درباره سوریه

در بخشی از این بیانیه پایانی آمده است: آمریکا در فرایند بازبینی سیاست های خود درباره تغییرات اقلیمی و نیز توافق اب و هوائی پاریس بوده و لذا نمی تواند به اجماع درباره این موضوعات دست یافت.

همچنین بدبینی ترامپ نسبت به بعضی از توفقات تجاری کنونی بر بیانیه پایانی نشست مذکور سایه افکنده بود به گونه ای که بیانیه پایانی کوشش کرد تا حد میانه ای از دیدگاه وی با رویکرد هوادار تجارت آزادِ سایر اعضای جی 7 را دربرگیرد.

بحران اوکراین و ادامه اتخاذ مواضع سختگیرانه درباره روسیه از مواردی بود که تمامی اعضاء بر آن توافق نظر داشتند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، در بخش دیگری از بیانیه پایانی گروه هفت آمده است: از تمامی کشورهای ذی نفوذ در سوریه به ویژه ایران و روسیه می خواهیم تا کوشش خود را برای توقف تراژدی کنونی و نیز اجرای توافق آتش بس در این کشور به کار بگیرند.

گفتنی است، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، انگلیس و آمریکا از اعضای شرکت کننده در نشست دو روزه گروه هفت به شمار می آیند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 4244

به "آمریکا مانع اجماع در گروه 7، درخواست از ایران و روسیه درباره سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا مانع اجماع در گروه 7، درخواست از ایران و روسیه درباره سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید