آهنگ ورود کالاهای چینی به کشور تندتر شد

به گزارش مجله نماشو، خبرنگاران: آمارهای منتشر شده از سوی گمرک چین نشان می دهد صادرات چین به ایران در 6 ماه نخست فعالیت دولت یازدهم رشد قابل توجه 58 درصدی داشته و به 9.17 میلیارد دلار رسیده است.

آهنگ ورود کالاهای چینی به کشور تندتر شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگار مالی مجله نماشو، آمارهای منتشر شده از سوی گمرک چین نشان می دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در 6 ماه نخست عمر دولت یازدهم رشد 27 درصدی داشته و به ویژه صادرات این کشور به ایران از رشد قابل ملاحظه ای برخوردار شده است.

بر اساس این آمار،کل مبادلات تجاری دو کشور در ماه های سپتامبر 2013 تا فوریه 2014 بالغ بر 23.17 میلیارد دلار بوده است. این رقم برای مدت مشابه سال قبل از آن یعنی سپتامبر 2012 تا فوریه 2013 حدود 18.2 میلیارد دلار اعلام شده است.

صادرات چین به ایران در 6 ماه نخست فعالیت دولت یازدهم رشد قابل توجه 58 درصدی داشته و به 9.17 میلیارد دلار رسیده است. در دوره مشابه قبل از آن این رقم بالغ بر 5.8 میلیارد دلار گزارش شده است.

رشد 58 درصدی ورود کالاهای چینی به ایران در دولت تدبیر و امید در حالی است که افزایش وابستگی ایران به اقتصاد چین و ورود کالاهای بی کیفیت چینی به ایران یکی از انتقادهایی بود که بعضی فعالان سیاسی و مالی به دولت قبل وارد می کردند.

با روی کار آمدن دولتی که غربی ها آن را بر اساس معیارهای خود میانه رو می دانند انتظار می رفت محدودیت های مبادلاتی ایران با غرب کاهش یابد و از سطح واردات ایران از چین کاسته گردد.

بر اساس این گزارش واردات چین از ایران در 6 ماه نخست عمر دولت تدبیر و امید نیز البته در سطح کمتری یعنی بالغ بر 13 درصد رشد داشته است. چین در این دوره 14 میلیارد دلار از ایران واردات داشته است. واردات چین از ایران در دوره مشابه قبل 12.4 میلیارد دلار بوده است.

به گزارش مجله نماشو، در دو ماه نخست امسال میلادی که توافق هسته ای ژنو به امضا رسیده آهنگ رشد صادرات چین به ایران نه تنها کند نشده بلکه شدت بیشتری پیدا نموده است. در این دو ماه صادرات چین به ایران دو برابر شده و از 1.53 میلیارد دلار در مدت مشابه سال قبل به 3.01 میلیارد دلار رسیده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 514

به "آهنگ ورود کالاهای چینی به کشور تندتر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آهنگ ورود کالاهای چینی به کشور تندتر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید