آیا رزرو جایگاه، راه چاره مناسبی برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا است؟

به گزارش مجله نماشو، شهروندان می توانند از بین جهتهای فعال در خطوط اتوبوسرانی، جهت مناسب خود را انتخاب و سپس آن رزرو نموده یا با مراجعه به وب سایت Behamrah.ir در قسمت پیشنهاد جهت نسبت به ثبت آن اقدام نمایند.

آیا رزرو جایگاه، راه چاره مناسبی برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا است؟

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران، در حالی که ستاد ملی کرونا از روز 23 فروردین حضور مشاغل کم خطر و اداری را بلامانع دانست و از سویی نگرانی ­های مردم در استفاده از حمل و نقل عمومی باعث شده ترجیح بدهند در این روزها با وسیله نقلیه شخصی تردد نمایند، این مسئله خود باعث بروز مسائل بیشتری همچون ترافیک سنگین شهر به خصوص در تهران شده است.

از طرفی در بعضی از جهتها تقاضا برای حمل و نقل عمومی، همچنان بالا و ناوگان پرازدحام است، در هفته­ آینده نیز گام بعدی در تهران اجرایی خواهد شد و نگرانی ­های بیشتری در این زمینه وجود دارد.

در این راستا، محمود ترفع مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس رانی شهر تهران، روز شنبه شروع فعالیت استارت­آپ به همراه را برای رزرو جایگاه را اعلام نمود.

با توجه به آنکه با رزرو کردن می ­توان تعداد استفاده نمایندگان از ناوگان را کنترل کرد بنابراین این روش می ­تواند در بحث فاصله گذاری هوشمند مناسب باشد، اما سوال اینجاست که این راه چاره برای چه تعداد از شهروندان می ­تواند سرویس دهی را انجام دهد؟ آیا ناوگان کافی برای این سیستم وجود دارد؟

شرکت واحد اتوبوسرانی تهران معتقد است که ناوگان بخش خصوص شاغل در سرویس­ های سازمانی و دربستی که مالکیت شخصی دارند ظرفیت بالایی دارند و در صورت استقبال شهروندان از این سیستم امکان همکاری خواهند داشت.

همچنین در صورتی که دولت تدابیری را برای زمانبندی انعطاف پذیر برای کارمندان دولت و برنامه­ زمانبندی شده برای سایر مشاغل را مشخص کند، ظرفیت این سرویس می ­توانند چند برابر باشد.

از سویی دیگر نرخ این سیستم طبیعتا با توجه به عدم بهره از یارانه حمل و نقل و استفاده از ظرفیت کمتر، از نرخ­ های شرکت واحد اتوبوس­رانی بیشتر خواهد بود و در صورتی که احتیاج به کنترل هزینه ­ها باشد، حمایت ­های دولت می ­تواند راهگشا باشد.

ظاهرا این استارت آپ فعلا برای معرفی و ترویج محصول خود کرایه­ جهتهای اعلامی را با 60 درصد تخفیف مشخص نموده است.

در حال حاضر شهروندان می توانند از بین جهتهای فعال، جهت مناسب خود را انتخاب نموده و سپس آن رزرو نمایند یا اگر جهت دلخواه خود را در اپلیکیشن ندیدند با مراجعه به وب سایت Behamrah.ir در قسمت پیشنهاد جهت نسبت به ثبت آن اقدام نمایند.

انتهای پیغام/4076/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3814

به "آیا رزرو جایگاه، راه چاره مناسبی برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا رزرو جایگاه، راه چاره مناسبی برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید