احتمال انتقال ویروس کرونا به وسیله آب وجود دارد؟

به گزارش مجله نماشو، مدیر مرکز پایش و کنترل کیفیت شرکت آبفای استان اصفهان گفت: بدنه ویروس کرونا از چربی تشکیل شده که در معرض ماده گندزدایی که قرار می گیرد، کاملا از بین می رود.

احتمال انتقال ویروس کرونا به وسیله آب وجود دارد؟

به گزارش گروه اجتماعی مجله نماشو، به نقل از روابط عمومی شرکت آبفای استان اصفهان، فهیمه امیری گفت: پس از تصفیه نهایی آب،کلر باقی مانده در آب بین هشت دهم تا یک PPM است که با وجود این مقدارماده گندزدایی در آب، ویروس کاملا از بین می رود.

مدیر مرکز پایش و کنترل کیفیت شرکت آبفای استان اصفهان اضافه کرد: بدنه ویروس کرونا از چربی تشکیل شده که در معرض ماده گندزدایی که قرار می گیرد، کاملا از بین می رود.

وی با بیان اینکه خط قرمز شرکت آبفا استان اصفهان کیفیت آب است توضیح داد: اولویت شرکت آبفا اصفهان تامین و توزیع آب سالم و بهداشتی است که براین اساس در سطح استان آزمایشگاه های متعددی کیفیت آب را از لحاظ میکروبی، شیمیایی و فلزات سنگین مورد آزمایش قرار می دهند.

امیری با اشاره به تعداد مراکز پایش و کنترل کیفیت آب در سطح استان خاطرنشان ساخت: در سطح استان 22 آزمایشگاه، پارامترهای میکروبی آب را به طور شبانه روزی و مستمر اندازه گیری می نمایند و چهارباب آزمایشگاه از نظر شیمیایی، میزان املاح موجود در آب نظیرکلسیم، منیزیم، نیترات و سولفات موجود را آنالیز نموده و دو باب آزمایشگاه میزان فلزات سنگین موجود در آب مانند سرب ، روی ، جیوه ، کرم و مس را آنالیز می نماید.

مدیر مرکز پایش و کنترل کیفیت شرکت آبفا استان اصفهان با بیان اینکه در سطح استان اکیپ هایی به صورت مستمر کیفیت آب را آنالیز می نمایند، اضافه کرد: در سطح استان علاوه بر آزمایشگاه های ثابت، همه روزه اکیپ های سیار کیفیت آب را از نظر پارامترهای میکروبی ، شیمیایی و فلزات سنگین را آزمایش می نمایند.

وی خاطرنشان ساخت: در تصفیه خانه آب باباشیخعلی درحین فرایند تصفیه به صورت آنلاین EC ، PH ، مقدار کدورت و کلر به جامانده آب مورد آنالیز قرار می گیرد.

امیری در پاسخ به سوال احتمال ضرر ماده گندزدای موجود در آب برای سلامتی گفت: آب شرب تصفیه خانه باباشیخعلی به روش ازن گندزدایی می گردد و میزان کلر طوری تنظیم می گردد که طبق دستورالعمل وزارت بهداشت میزان کلر به جامانده در آب از هشت دهم تا یک PPM باشد و این مقدار به طور قطع برای سلامتی مردم هیچ گونه مسئله ای ایجاد نمی نماید.

مدیر مرکز پایش و کنترل کیفیت شر کت آبفا استان اصفهان با تاکید بر کیفیت آب شرب اصفهان بیان نمود: شرکت آبفا استان اصفهان حساسیت ویژه ای بر تامین و توزیع آب شرب با کیفیت در سطح استان داشته اما از زمان شیوع ویروس کرونا نظارت و حساسیت بر تامین و توزیع آب شرب چندین برابر شده است و در نتیجه مردم نگران کیفیت آب شرب نباشند و بدانند که ویروس کرونا به هیچ عنوان به وسیله آب آشامیدنی انتقال نمی یابد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1045

به "احتمال انتقال ویروس کرونا به وسیله آب وجود دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال انتقال ویروس کرونا به وسیله آب وجود دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید