اداره پست مرکزی خوی و چایپاره نیازمند بازسازی و تجهیز ویژه است

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران، سید تقی کبیری دوشنبه شب در شورای اداری شهرستان خوی گفت:خوی به دلیل هم مرزی به ترکیه دروازه ورد ایران به اروپاست و توجه به توسعه زیرساخت های این شهرستان موجب هموار شدن تبادلات همه جانبه با اروپاست.

اداره پست مرکزی خوی و چایپاره نیازمند بازسازی و تجهیز ویژه است

وی با تاکید بر اینکه باید زیرساخت های لازم در خوی و استان ایجاد گردد اظهارداشت: اعطای مجوز راه اندازی تجارت الکترونیک بین دو کشور ایران و ترکیه از طریق مرز و خوی زمینه ساز توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات در استان می گردد.

کبیری با اشاره به اینکه برای افزایش مبادلات بین ایران و ترکیه تا سقف 30 میلیارد دلار تاکید و رایزنی های لازم اجرا شده است، اضافه نمود: شهرستان خوی به دلیل داشتن کوتاهترین مرز با کشور ترکیه می تواند زمینه ساز تحقق این توافق گردد.

عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: ساختمان پست مرکزی خوی و چایپاره که از ساختمان های قدیمی به شمار می روند، احتیاج به بازسازی و تجهیز کامل و ویژه دارد.

استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه با بیان اینکه باید زمینه برگشت سرمایه گذاران خویی به شهرستان خوی فراهم گردد گفت: خوی دارالمومنین است و شخصیت های بسیار برجسته ای داشته و خدمات بسیار ارزنده ای در زمینه های مختلف مذهبی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به کشور نموده اند.

محمد مهدی شهریاری ضمن تبریک تصویب الحاق بخش هایی از خوی به منطقه آزاد ماکو گفت: با ایجاد منطقه ویژه شاهد رشد اقتصادی در خوی خواهیم بود و قطعا فرصتهای بسیار خوبی برای سرمایه گذاری با توجه به ظرفیتهایی که خوی دارد، به وجود خواهد آمد و ان شاءالله با تصویب این طرح توسط شورای نگهبان بتوانیم زیرساخت های منطقه آزاد را فراهم کنیم.

وی اضافه نمود: شهرستان خوی نیروی انسانی و نخبگان بسیار خوبی دارد که متاسفانه بیشتر آنها به تهران و شهرهای بزرگ مهاجرت کردند که باید زمینه برگشت سرمایه گذاران خویی به این شهر فراهم شد و امیدواریم با سرمایه گذاری های لازم به شهر برگردند تا شهر خوی به یکی از قطب های اقتصادی شمال غرب کشور تبدیل گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2526

به "اداره پست مرکزی خوی و چایپاره نیازمند بازسازی و تجهیز ویژه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اداره پست مرکزی خوی و چایپاره نیازمند بازسازی و تجهیز ویژه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید