تور روسیه: اقدام تلافی جویانه روسیه، 7 شهروند انگلیس ممنوع الورود شدند

به گزارش مجله نماشو، وزارت خارجه روسیه هشدار داد که هیچ رفتار غیردوستانه ای را بی پاسخ نمی گذارد و در واکنش به اقدام ماه آگوست دولت انگلیس، برای هفت شهروند این کشور محدودیت تردد قائل می گردد.

تور روسیه: اقدام تلافی جویانه روسیه، 7 شهروند انگلیس ممنوع الورود شدند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ایتارتاس، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه از ممنع الورود شدن هفت شهروند انگلیسی اطلاع داد که به گفته او در انجام فعالیت های ضدروسی دخیل هستند.

این واکنشی تلافی جویانه به اقدام مشابهی است که پیشتر از سوی لندن در قبال همین تعداد شهروند روس اجرا شده بود.

زاخارووا در همین رابطه اضافه نمود: رفتار بی علت لندن اثباتی است بر قصد دولت انگلیس مبنی بر تداوم اقدامات مخرب در زمینه روابط دوجانبه.

وی ادامه داد: متاسفیم که تشدید اقدامات تحریمی از سوی دولت لندن همه کوشش هایی را که روسیه در سطوح مختلف برای بازگرداندن روابط بین الملل به راستا درست انجام داده است، خنثی می نماید. بار دیگر از لندن می خواهیم که از تقابل جویی با کشور ما اجتناب کند چراکه هرگونه اقدام غیردوستانه ای، با پاسخی مناسب روبرو خواهد شد.

تصمیم امروز مسکو، واکنشی است به اقدام ماه آگوست لندن که طی آن هفت کارمند سرویس اطلاعاتی روسیه را به ظن دخیل بودن در ماجرای مسمومیت ادعایی آلکسی ناوالنی از مخالفان دولت مسکو، تحت تحریم قرار داد. این در حالی است که در اکتبر سال گذشته نیز، لندن محدودیت هایی را علیه سه مقام بلندپایه روس ازجمله معاون اول دفتر ریاست جمهوری روسیه اعمال کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 بهمن 1400 بروزرسانی: 11 بهمن 1400 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2005

به "تور روسیه: اقدام تلافی جویانه روسیه، 7 شهروند انگلیس ممنوع الورود شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه: اقدام تلافی جویانه روسیه، 7 شهروند انگلیس ممنوع الورود شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید