اقشار مختلف مردم باید الزامات پدافند غیرعامل را فرا گیرند

به گزارش مجله نماشو، خبرنگاران/بوشهرمعاون استاندار بوشهر با تاکید بر نقش مهم پدافندغیرعامل در کاهش خسارات در هنگام بروز حوادث گفت: ترویج فرهنگ پدافند غیرعامل در بین اقشار مختلف مردم به ویژه دانش آموزان مورد توجه قرار گیرد.

اقشار مختلف مردم باید الزامات پدافند غیرعامل را فرا گیرند

به گزارش مجله نماشو، مجید خورشیدی در آیین نواختن زنگ پدافند غیرعامل در مدرسه مصلحیان بوشهر دانش آموزان را آینده سازان ایران اسلامی دانست و اظهار کرد: در ماه آبان شاهد تحولات مهمی هستیم، یکی از اتفاقات مهم این ماه حماسه 13 آبان است که در این روز دانش آموزان برای تغییر وضع کشور کوشش کردند و با سر دادن شعارهای مرگ بر شاه، و استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی صدای اعتراض خود را به گوش همگان رساندند.

وی با بیان اینکه شهدایی در راه این مبارزه تقدیم شد، اضافه نمود: شهدای والامقام در مبارزه با طاغوت رشادت ها و حماسه آفرینی های مهمی خلق کردند که نام و یاد این شهدا در همه ادوار تاریخ زنده و جاوید است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه 13 آبان یادآور رشادت و حماسه آفرینی دانش آموزان در مبارزه با رژیم ستم شاهی توضیح داد: دانش آموزان در این روز با ترک کلاس های درس با ایثار و فداکاری برای مبارزه با رژیم طاغوت و سرافرازی ملت ایران کوشش کردند که در تاریخ ثبت شده است.

خورشیدی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دانش آموز گفت: شهیدان دانش آموز سبب افتخار مملکت شدند و گل سرسبد این شهیدان حسین فهمیده بود که امام راحل این دانش آموز 12 ساله را رهبر خود می دانستند.

وی با اشاره به شروع هفته پدافند غیرعامل اعلام کرد: این هفته با هدف آگاهی بخشی جامعه نسبت به اهمیت این موضوع نام گذاری شده است.

معاون استاندار بوشهر با تاکید بر آگاهی همه آحاد جامعه نسبت به پدافند غیرعامل توضیح داد: آشنایی با فرهنگ پدافند غیرعامل در جلوگیری از خسارات در وقوع حوادث تاثیرگذار است که باید همگان نسبت به آشنایی با آن اقدام نمایند.

مجید خورشیدی با بیان اینکه پدافند غیرعامل در بحران ها و بلایای طبیعی نقش کاربردی دارد، تاکید نمود: رعایت اصول پدافند غیرعامل در لایه های مختلف جامعه می تواند در ایمن سازی و جلوگیری از آسیب های ناشی از بلایاهای طبیعی بسیار تاثیرگذار باشد.

به گزارش مجله نماشو، در این آیین زنگ پدافند غیرعامل، به صورت نمادین و با حضور دانش آموزان و مسئولین در مدرسه مصحلیان بوشهر نواخته شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 653

به "اقشار مختلف مردم باید الزامات پدافند غیرعامل را فرا گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقشار مختلف مردم باید الزامات پدافند غیرعامل را فرا گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید