انعقاد تفاهم نامه همکاری میان ایمینو و صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی

به گزارش مجله نماشو، طرح ایجاد اکوسیستم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی (ایمینو) و صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی با هدف تقویت و توسعه اکوسیستم نوآوری، فناوری و کارآفرینی این عرصه تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان ایمینو و صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی

به گزارش تریبون نیوز ایمینو و صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی در راستای بهره مندی از ظرفیت های موجود سرمایه گذاری و بهبود شرایط کسب و کارهای نوپای مورد تایید تفاهمنامه امضا کردند تا به وسیله حمایت مالی و پرداخت تسهیلات به استارتاپ ها، شرکت های دانش بنیان و سرمایه گذاران اعم از شتابدهنده ها، سرمایه گذاران فرشته و سرمایه گذاران خطرپذیر و … اکوسیستم کارآفرینی و نوآوری رونق پیدا کند.

مجید وفایی فرد مجری طرح اکوسیستم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی در مراسم انعقاد این تفاهمنامه با تاکید بر عملیاتی بودن مفاد آن اظهار کرد: تفاهمنامه ایمینو و صندوق بیمه فعالیت های معدنی با هدف پاسخ به نیازهای اکوسیستم نوآوری بخش معدن به امضا رسید چرا که بازیگران آن برای توسعه بازار خود با چالش تامین مالی روبرو هستند.

او با اشاره به اینکه سرعت بخشیدن به هوشمندسازی معادن نیازمند بسترهای حمایتی است، عنوان نمود: بسته حمایتی صندوق بیمه فعالیت های معدنی، پازل همکاری ارکان پژوهشی ایمیدرو را تکمیل کرد چرا که ایمینو، مرکز تحقیقات، صندوق بیمه معادن، یونیدرو و رصد شریف قرار است با یک هم افزایی به شرکت های دانش بنیان معدنی و ایده های ارزش آفرین معدن و گروه های استارتاپی خدمات تسهیلگری ارائه نمایند.

در ادامه این مراسم، فرید دهقانی مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی با تاکید بر ایجاد ارتباط سازنده میان کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان های بخش معدن و صنایع معدنی عنوان نمود: شناسایی، پایش، ارزیابی طرح های نوآورانه مجذوب کننده و انتخاب استارتاپ های توانمند و شرکت های سرمایه گذاری و صندوق های خطرپذیر و معرفی آنها به صندوق از تعهدات طرح محسوب می گردد و ارائه تسهیلات و بسترهای حمایتی به این بازیگران اکوسیستم ارائه خواهد شد.

او با بیان اینکه پرداخت تسهیلات در قالب صدور بیمه نامه سرمایه گذاری و اعتباری صورت می گیرد، عنوان نمود: پوشش ریسک سرمایه گذاری از سوی صندوق برای هر تیم استارتاپی بر اساس سطح آمادگی فناوری ارزیابی شده، متفاوت خواهد بود و برای تامین مالی آنها از 1 تا 10 میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است.

به گزارش شبکه ایمینو، بر اساس مفاد تفاهمنامه میان ایمینو و صندوق بیمه فعالیت های معدنی پرداخت تسهیلات به شرکت های دانش بنیان دارای مجوز از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تسهیلات با یارانه 4 درصد و با شرایط یک سال تنفس و 4 سال بازپرداخت یا 18 ماه تنفس و 3/5 سال بازپرداخت اعطا می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 اسفند 1401 بروزرسانی: 23 اسفند 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 5217

به "انعقاد تفاهم نامه همکاری میان ایمینو و صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انعقاد تفاهم نامه همکاری میان ایمینو و صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید