اگر گوشت قرمز نخوریم، این 10 اتفاق برایمان می افتد

به گزارش مجله نماشو، گیاه خواران و وگان ها، گوشت در سبد غذایی خود ندارند. بدیهی است این دسته رژیم های غذایی برای همه مناسب نیست و فواید و مضراتی هم دارد؛ اما موضوع گزارش خبرنگاران زندگی تنها درباره ترک گوشت قرمز است. فرقی نمی کند شما برای محافظت از محیط زیست و حیوانات، گوشت قرمز را ترک کردید یا برای سلامت بدن خود گوشت قرمز را از سبد غذایی خارج کردید، مواردی که در ادامه می خوانید اتفاقاتی هستند که در بدن شما با نخوردن گوشت قرمز میافتند.

اگر گوشت قرمز نخوریم، این 10 اتفاق برایمان می افتد

1. کاهش وزن

گوشت قرمز تشکیل شده از پروتئین و چربی است که یکی از مواد غذایی پر کالری هم به تعداد می رود. اگر در گذشته عادت به مصرف میزان زیاد گوشت قرمز داشتید با ترک آن، شاهد کاهش وزن خود خواهید بود.

2. اسیدیته کمتر

بدن سالم نیازمند سطح معتدلی از اسید و باز (pH) در خون است. به عقیده دانشمندان بسکمک از غذاهای ما اسیدی هستند که گوشت قرمز از جمله مهم ترین این غذاهاست و سهم بزرگی برای برهم زدن سطح متعادل بدن ما دارد. با ترک گوشت قرمز می توانید تعادل از دست رفته را به بدن خود بازگردانید.

3. نَفخ کمتر

نفخ یا باد کردن شکم یکی از مسائلی است که با ترک گوشت قزمر حل می شود. رفع نفخ در بدن ما منجر به احساس سبکی بیشتر می شود و ما دردهای شکمی و روده ای کمتری خواهیم داشت.

4. شفافیت پوست

داشتن پوستی شفاف به استفاده از کرم های گوناگون ربطی ندارد؛ بلکه از درون بدن این اتفاق میافتد. در این مدت برای پاکسازی بیشتر، میوه و سبزیجات بخورید تا رادیکال های آزاد بدن از بین بفرایند.

5. کاهش کلسترول خون

ترک گوشت قرمز به معنای چربی کمتر در بدن است که موجب می شود کلسترول (چربی بد خون) به شدت کاهش یابد. کلسترول بالای خون موجب مسائل قلبی و عروقی بسکمک در بدن می شود.

6. کاهش احتمال سرطان

کاهش ابتلا به بیماری سرطان روده بزرگ و کوچک یکی دیگر از فواید نخوردن گوشت قرمز است. به خصوص اگر در خانواده خود سابقه س چنان بیماری هایی را دارید.

7. کاهش احتمال بیماری های جدی

با ترک گوشت قرمز ما درصد بروز بسکمک از بیماری هایی که به علت اسید اوریک و کلسترول خون یا چاقی، به وجود می آیند را کاهش می دهیم.

در این باره بخوانید:

چگونه از پرخوری احساسی در دوره کرونا جلوگیری کنیم؟ 5 قدم برای کنترل

طرز تهیه سرکه سیب در خانه

8. داشتن انرژی بالاتر

کلسترول بالای خون ما را کسل و خسته می کند. گاهی هم بیشتر اوقات احساس سنگینی می کنیم. با حذف گوشت قرمز از لیست غذایمان انرژی ما بهتر به حالت اکتیو در می آیند و متابولیسم بدن بالا می رود.

9. کمک به حفظ محیط زیست

اگر ما روزانه 100 گرم گوشت مصرف کنیم در سال می شود حدود 40 کیلو که تقریبا معادل یک گوسفند میانه است. این نرخ مصرف، جدایی از مصرف گوشت سفید و گوشت گوساله است. اگر ما بتوانیم کنترلی بر روی مصرف خود از گوشت حیوانی داشته باشیم می توانیم به حیات موجودات دیگر و فرایند چرخه طبیعی محیط زیست کمک کنیم.

10. استفاده از جایگزین

بهتر است وقتی از خوردن گوشت قرمز امنتاع می کنید، از قرص های ویتامین گروه ب و آهن غافل نشوید. توجه کنید که ممکن است شما وقتی از گوشت قرمز هم استفاده می کنید باز به این مکمل ها نیاز پیدا کنید.

منبع: د هلثی

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2328

به "اگر گوشت قرمز نخوریم، این 10 اتفاق برایمان می افتد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر گوشت قرمز نخوریم، این 10 اتفاق برایمان می افتد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید