ایمانیه: نگاه به سرمایه گذاری تغییر کند

به گزارش مجله نماشو، خبرنگاران/فارس استاندار فارس با بیان اینکه فرمانداران باید با رعایت خط قرمزها، رویکرد مدیریت تعاملی را دنبال نمایند، بر لزوم تغییر نگاه به سرمایه گذاری را متذکر شد.

ایمانیه: نگاه به سرمایه گذاری تغییر کند

دکتر محمدهادی ایمانیه در گردهمایی فرمانداران استان فارس با بیان اینکه باید تا آخرین روز مسئولیت با تمام توان خدمتگزار باشیم، گفت: مسئولیت پذیری مدیران نباید وابسته به خوشآمد دیگران باشد و برای رضای خداوند باید کوشش کنیم.

به گزارش خبرنگاران به نقل از استانداری فارس، ایمانیه با اشاره به اینکه نباید تسلیم فشارهایی که برای انتصابات وجود دارد بشویم، اضافه نمود: به هیچ وجه زیر بار افراد کم توان و یا افرادی که دارای مسائل مالی و اخلاقی هستند نروید.

وی ادامه داد: انتظار داریم فرمانداران با حضور و بازدید از همه بخش های شهرستان، مسائل و معضلات را رسیدگی و مخصوصا به منطقه ها محروم تر که صدایشان کمتر به مسئولان می رسد توجه ویژه ای داشته باشند.

استاندار فارس با بیان اینکه شهرهای استان که فاقد تاسیسات فاضلاب هستند برای احداث فاضلاب پیگیری لازم را انجام دهند، اظهارداشت: برای تامین اعتبارات لازم به منظور ساخت فاضلاب در حال رایزنی هستیم و فرمانداران استان علاوه بر اعتبارات دولتی باید با پیش فروش پساب فاضلاب به صنایع اطراف در این زمینه کوشش کنند.

ایمانیه ادامه داد: با طرح فروش پساب فاضلاب به صنایع، هم مشکل فاضلاب شهرها حل می گردد و هم مشکل کمبود آب صنعت مرتفع خواهد شد.

کننده عالی دولت در استان فارس، باز استفاده از آب در صنعت، کنترل برداشت غیر مجاز از چاه های آب با در نظر گرفتن شرایط بهره برداران و تامین جایگزین و احداث کانال های انتقال آب برای جلوگیری از هدررفت را از جمله طرح های مهم برای مدیریت مصرف آب برشمرد و اضافه نمود: تغییر الگوی کشت با همکاری جهادکشاورزی در هر شهرستان، ترویج کشت های گلخانه ای، تقویت آبیاری تحت فشار و توسعه کشت و صنعت از دیگر راهکارهای کنترل مصرف آب محسوب می گردد.

وی ادامه داد: ارتقای تکنولوژی در حوزه کشاورزی نیز که موجب می گردد در واحد سطح، برداشت محصول بیشتری داشته باشیم موجب کنترل مصرف آب خواهد شد.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه فرمانداران باید با رصد مسائل و معضلات شهرستان، مانع از بروز مسائل و بحران های مالی و اجتماعی شوند، اضافه نمود: یکی از انتظارات از فرمانداران، میدان دادن به جوانان و فراهم کردن زمینه حضور آن ها در کنار مدیران است.

ایمانیه با اشاره به سفرهای شهرستانی مدیریت ارشد استان و تعهدات این سفر، توضیح داد: قول هایی که در این سفرها داده می گردد باید پیگیری و محقق گردد و این موضوع، مولفه مهم ارزیابی فرمانداران است.

او با تاکید بر اینکه موضوعات اجتماعی از مهمترین مسائل هر شهرستان محسوب می گردد و فرمانداران باید نیروهای توانمندی را در این حوزه بکار گیرند، گفت: باید از همه ظرفیت ها برای کنترل آسیب های اجتماعی استفاده کنیم و اجازه ندهیم جامعه به هیچ چیز بدی عادت کند.

ایمانیه با اشاره به لزوم آمادگی شهرستان ها برای مدیریت حوادث غیرمترقبه، ادامه داد: ضروری است چند نقطه به عنوان قطب تامین تجهیزات معین شوند و امکانات لازم برای مدیریت حوادث در آنجا ذخیره گردد.

استاندار فارس با بیان این که لایروبی و احداث بندهای خاکی خیلی کم هزینه تر از احداث سد است، اظهارداشت: آبخیزداری می توانست بسیاری از مسائل سیل را مهار کند که این موضوع باید بیشتر از قبل مورد توجه قرار گیرد.

ایمانیه با تاکید بر اینکه تا آخر امسال باید 10 درصد مرگ ناشی از تصادفات در هر شهرستان نسبت به گذشته کاهش یابد، اضافه نمود: در سال نو نیز در هر فصل باید 10 درصد کاهش مرگ و میر تصادفات رانندگی داشته باشیم تا در سال آینده، 50 درصد تلفات جاده ای کمتر از امسال باشد.

کننده عالی دولت در استان فارس ادامه داد: فرمانداران باید طرح آمایش سرزمین در شهرستان شان را آنالیز و بازنگری کنند و در صورت احتیاج تا سرانجام امسال اگر تغییراتی ضروری است پیشنهادات خود را مطرح کنند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ سازمانی حق ندارد چوب لای چرخ سرمایه گذار بگذارد، توضیح داد: نگاه به سرمایه گذاری باید تغییر کند؛ در عین رعایت حقوق عمومی، حمایت جدی از سرمایه گذاران صورت گیرد.

استاندار فارس با بیان اینکه فرمانداران استان باید بسته های سرمایه گذاری شهرستان را با یاری دستگاه های استانی آماده نموده و در پی جذب سرمایه گذاران باشند، گفت: ترغیب سرمایه گذاران قبلی برای توسعه فعالیت هایشان و جذب سرمایه گذاران نو باید در دستور کار فرمانداران استان قرار گیرد.

ایمانیه با اشاره به اینکه صندوق عدالت و پیشرفت در استان راه اندازی خواهد شد و اعتباراتی در زمینه مسئولیت اجتماعی صنایع و معادن هم این صندوق را تقویت خواهد نمود، گفت:فرمانداران باید در زمینه فعالیت شهرک صنعتی شهرستان جدیت داشته باشند و موانع توسعه واحد های تولیدی را رفع کنند.

استاندار فارس با بیان اینکه برای آموزش فرمانداران می توان از نشریه الکترونیک استفاده کرد، گفت: مدیران استان باید تفویض اختیارهای خوبی به شهرستان ها داشته باشند و مسائل شهرستان ها به مرکز استان کشیده نگردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 اسفند 1400 بروزرسانی: 2 اسفند 1400 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2028

به "ایمانیه: نگاه به سرمایه گذاری تغییر کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایمانیه: نگاه به سرمایه گذاری تغییر کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید