بازگشایی حضوری دانشگاه های سمنان به صورت تدریجی و از مقطع دکتری

به گزارش مجله نماشو، ششمین جلسه شورای مدیریت آموزش عالی استان سمنان با موضوع آنالیز بازگشایی حضوری دانشگاه ها با حضور رؤسای دانشگاه های استان به صورت مجازی و به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار گردید.

بازگشایی حضوری دانشگاه های سمنان به صورت تدریجی و از مقطع دکتری

به گزارش خبرنگار استانهای خبرنگاران، ششمین جلسه شورای مدیریت آموزش عالی استان سمنان با موضوع آنالیز بازگشایی حضوری دانشگاه ها با حضور رؤسای دانشگاه های استان به صورت مجازی و به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار گردید.

در این جلسه و پس از آنالیز برنامه های رؤسای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی استان مبنی بر چگونگی فعالیت حضوری دانشگاه ها با توجه به شرایط آن دانشگاه، مقرر شد بازگشایی حضوری دانشگاه ها به صورت تدریجی با شروع از مقطع دکتری انجام گردد.

نصیری زرندی رئیس شورای مدیریت آموزش عالی استان گفت: نظر به اینکه مقام عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بازگشایی دانشگاه ها را به شورای مدیریت استانی واگذار کردند، تا با توجه به امکانات و شرایطی که استان ها و دانشگاه های آن دارند محقق گردد، در این خصوص دو جلسه با حضور رؤسای همه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی استان برگزار گردید.

رئیس دانشگاه تعیین استان با بیان اینکه رؤسای دانشگاه ها در این جلسات با توجه به امکانات هر شهرستان و نیز امکانات بهداشتی و خوابگاهی برنامه های خود را ارائه دادند اضافه کرد: در خاتمه این جلسات و پس از آنالیز اجرا شده مقرر شد هر دانشگاه برنامه خود را در این خصوص عملیاتی و یک برنامه واحد برای کلیه دانشگاه های استان مصوب نشد.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه های دانشگاه های استان بازگشایی حضوری دانشگاه ها از دانشجویان دکتری شروع خواهد شد و بعد از آن دانشجویان کارشناسی ارشد با ظرفیت محدود به تدریج به جمع دانشجویان دکتری به صورت آموزش تلفیقی حضوری و مجازی اضافه خواهند شد.

نصیری با اشاره به اینکه احتمال وقوع پیک ششم کرونا نیز دور از انتظار نیست خاطر نشان کرد: در زمینه بازگشایی دانشگاه ها با احتیاط پیش خواهیم رفت تا مسئله ای برای دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه ها به وجود نیاید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 آذر 1400 بروزرسانی: 1 آذر 1400 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1930

به "بازگشایی حضوری دانشگاه های سمنان به صورت تدریجی و از مقطع دکتری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی حضوری دانشگاه های سمنان به صورت تدریجی و از مقطع دکتری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید