تور دوحه: برنامه ریزی برای تجارت یک میلیارد دلاری با قطر

به گزارش مجله نماشو، رئیس کل سازمان توسعه تجارت با اشاره به سفر رئیس جمهور به قطر گفت: این سفر با دو هدف اصلی شرکت در جلسات اوپک گازی و ملاقات های دوجانبه بین مقامات دو کشور در راستای توسعه همکاری ها صورت می گیرد.

تور دوحه: برنامه ریزی برای تجارت یک میلیارد دلاری با قطر

همراه ما باشید و با تور دوحه از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا پیمان پاک با اشاره به ظرفیت ها و فرصت های همکاری ایران و قطر اظهار کرد: در این سفر علاوه بر مباحث مربوط به نفت که از سوی مسئولان وزارت نفت، پیگیری می گردد، وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز حضور دارند تا رایزنی های لازم برای توسعه همکاری های تجاری و گردشگری صورت بگیرد.

وی با اشاره به مناسبات تجاری ایران و قطر افزود: تجارت ایران و قطر در حال حاضر رقم ناچیزی حدود 400-300 میلیون دلار است که ظرفیت افزایش به اندازه یک میلیارد دلار در سال آینده را دارد.

فرصت کشور قطر برای سرمایه گذاری و مشارکت های بین المللی

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به فرصت و ظرفیت کشور قطر برای سرمایه گذاری و مشارکت های بین المللی ادامه داد: کشور قطر در مقایسه با کشور های خلیج فارس از منابع اقتصادی غنی تری برخوردار است و یکی از رویکرد هایی که این کشور دنبال می نماید سرمایه گذاری در منطقه و کشور های دوردست است.

پیمان پاک با اشاره به برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال در سال آینده و فرصت های بی شماری که در این زمینه وجود دارد، بیان نمود: برگزاری این مسابقات دو فرصت ناب را برای کشور در زمینه تأمین اقلام مصرفی مورد احتیاج این کشور و افزایش همکاری در زمینه گردشگری فراهم می نماید.

وی گفت: کشور قطر محدودیت فراوری و نیروی انسانی دارد و به علت چالش با کشور های اطراف به سمت تأمین اقلام غذایی از محدود خارج از کشور های عربی اطراف پیش می رود که این موضوع، فرصت مناسبی برای ایران به وجود آورده تا اقلام مصرفی مورد احتیاج این کشور را تأمین و زمینه مشارکت و سرمایه گذاری مشترک را فراهم کنیم.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: همکاری در زمینه توسعه صنعتی برای صادرات به کشور های ثالث و استفاده از ظرفیت های قطر برای توسعه زنجیره ارزش و ترانزیت از دیگر موارد مرتبط در خصوص توسعه روابط تجاری ایران و قطر است.

برنامه ریزی برای انتقال هوایی اقلام غذایی به کشور قطر

معاون وزیر صمت در خصوص انتقال هوایی اقلام غذایی به کشور قطر گفت: شیوه نامه و اقدامات لازم در این زمینه از سوی وزیر صمت انجام شده و به محض تأمین اعتبار مورد احتیاج از سوی سازمان برنامه و بودجه، عملیاتی خواهد شد.

پیمان پاک با اشاره به فرصت تجارت آزاد با اوراسیا در سال آینده و بازار 500 میلیارد دلاری موجود، افزود: لازم است زنجیره تأمین در کشور به موازات توسعه بازار ها فعال گردد تا تأمین محصولات مورد احتیاج کشور های طرف تجاری استمرار داشته باشد و کالا ها با ثبات نسبی قیمت و در زمان بندی تعیین به کشور های هدف برسد.

توسعه همکاری های ترانزیتی با کشور ازبکستان و کشور های CIS

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در خصوص برگزاری کمیسیون مشترک قزاقستان و ازبکستان و سفر مقامات بلندپایه ازبکستانی از جمله معاون نخست وزیر و سه وزیر این کشور برای شرکت در این کمیسیون به ایران گفت: مباحث مهمی همانند توسعه همکاری های دوجانبه، توسعه تجارت، توسعه گردشگری، توریسم سلامت و توسعه ترانزیت در این کمیسیون مشترک دنبال می گردد.

پیمان پاک با اشاره به موضوع مهم توسعه ترانزیت با کشور ازبکستان، افزود: ازبکستان صنعتی ترین کشور CIS است و فرصت های همکاری زیادی در ارتباط با این کشور وجود دارد.

وی افزود: استفاده از ظرفیت ایران برای توسعه ترانزیت کالا های ازبکستان و کشور های CIS به سمت خلیج فارس و دریای عمان و کشور های منطقه و بالعکس از جمله موضوعات مهم مورد بحث در کمیسیون مشترک دو کشور است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اسفند 1400 بروزرسانی: 17 اسفند 1400 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2043

به "تور دوحه: برنامه ریزی برای تجارت یک میلیارد دلاری با قطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور دوحه: برنامه ریزی برای تجارت یک میلیارد دلاری با قطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید