بقایای یک صندل تاریخی در یکی از کوههای نروژ کشف شد

به گزارش مجله نماشو، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، بقایای یک صندل تاریخی در یکی از کوههای نروژ کشف شد.

بقایای یک صندل تاریخی در یکی از کوههای نروژ کشف شد

کشف بقایای یک صندل عصر آهن در یکی از کوهستان های یخی نروژ شواهد بیشتری را ارائه نموده است که نشان می دهد این کوهستان در حدود 1700 سال پیش به عنوان یک راستا مسافرتی مورد استفاده قرار میگرفته است.

یک کوهنورد این صندل را در اوت 2019 در منطقه ای که با نام هورس آیس پچ شناخته می شود، کشف کرد. این کوهنورد با گروهی از محققان تماس گرفت که بطور تخصصی آثار تاریخی یخ زده را مورد آنالیز قرار می دهند. با این حال خبر کشف این صندل اخیرا اعلام شده است.

به گفته یکی از محققان، این کوهنورد با ارسال تصاویر و مختصات جغرافیایی ادامه کاوش در یخ را به این گروه سپرده است.

همچنان که باستان شناسان برای بازیابی این صندل آماده می شدند، دریافتند برای شرایط آب و هوا بارش برف پیش بینی شده است. بارش برف میتوانست این صندل را پنهان کند و سالهای زیادی طول می کشید تا آب شدن یخ ها دوباره این صندل را آشکار کند. در نتیجه باستان شناسان فقط یک روز برای انتقال این اثر وقت داشتند.

پس از بازیابی این صندل، تاریخ گذاری رادیوکربن نشان داد قدمت این اثر تاریخی به حدود 300 میلادی باز می شود. این گروه از باستان شناسان پیشتر آثار تاریخی دیگری را از جمله تکه های پارچه در کوهستان کشف نموده بودند اما هیچ یک از این آثار به میزان این صندل قدیمی نبودند.

کشف این صندل و سایر آثار تاریخی متعلق به دوران وایکینگ ها (حدود 800 تا 1066 میلادی) نشان می دهد راستای در بین کوهستان برفی در نروژ، بخشهایی از کشور را به سواحل آن متصل مینموده است.

منبع: همگردی
انتشار: 22 خرداد 1401 بروزرسانی: 22 خرداد 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 5060

به "بقایای یک صندل تاریخی در یکی از کوههای نروژ کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بقایای یک صندل تاریخی در یکی از کوههای نروژ کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید