تامین کسری بودجه حوزه سلامت اصفهان درخواست ما از وزیر بهداشت است

به گزارش مجله نماشو، طاهره چنگیز در گفت و گو با خبرنگاران در حاشیه برگزاری جلسه هیئت رئیسه دانشگاه اصفهان با وزیر بهداشت، گفت: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در دوران مختلف نیز با کسری بودجه روبرو بوده است و همواره بخاطر نگاه برخوردار به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به طور کامل بودجه لازم را برای حوزه بهداشت و درمان اصفهان تخصیص ندادند.

تامین کسری بودجه حوزه سلامت اصفهان درخواست ما از وزیر بهداشت است

وی بیان داشت: با این وجود عملا نه به عنوان دانشگاه برخوردار و نه به عنوان دانشگاه کم برخوردار، به ما نگاه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تا کنون بارها این مسئله را با وزیر بهداشت مطرح کردیم و تا حدودی توانستیم نگاه به حوزه سلامت اصفهان را تغییر دهیم و امروز هم در هیئت رئیسه این موضوع با وزیر بهداشت مطرح شد.

وی کمبود بودجه جاری دانشگاه را بالغ بر 400 میلیارد تومان مطرح کرد و اضافه نمود: کسری بودجه سال گذشته دانشگاه را به نوعی با پول هایی که باید خرج امور دیگر می شد جبران کردیم.

واحدهای آزمایشگاهی و رادیولوژی بیمارستان ها برون سپاری شد

چنگیز گفت: ناچاریم اعتباراتی که برای برنامه های خاص تخصیص می یابد را در امور دیگر هزینه کنیم.

وی ادامه داد: کوشش شده با افزایش بهره وری کمبود بودجه را جبران کنیم اما این مسئله حد و مرزی دارد و اگر زیاده روی کنیم برنامه های بهبود و توسعه تحت شعاع کسری بودجه قرار می گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان توضیح داد: به علت کسری بودجه بخش هایی از بیمارستان های دولتی را به جای خصوصی سازی، برون سپاری کردیم یعنی خدمات با تعرفه دولتی به مردم ارایه می گردد.

وی اضافه نمود: مثلا آزمایشگاه ها و رادیولوژی های بیمارستان ها را برون سپاری کردیم و مجبور شدیم که در برخی بیمارستان ها بخش های درمانی را نیز برون سپاری کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2710

به "تامین کسری بودجه حوزه سلامت اصفهان درخواست ما از وزیر بهداشت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین کسری بودجه حوزه سلامت اصفهان درخواست ما از وزیر بهداشت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید