تحصیلکرده ها با اورژانس اجتماعی غریبه اند

به گزارش مجله نماشو، رئیس اداره بهزیستی مشهد با اشاره سطح تحصیلات افرادی که با اورژانس اجتماعی مشهد تماس گرفته اند، گفت: افرادی که دیپلم دارند، بیش ترین تماس را با اورژانس اجتماعی گرفته اند و افرادی با تحصیلات هدایت، دبیرستان و بی سواد رتبه های بعدی را دارند. کم ترین میزان تماس با اورژانس اجتماعی مربوط به افرادی بوده که مدرک فوق لیسانس و بالاتر داشته اند.

تحصیلکرده ها با اورژانس اجتماعی غریبه اند

به گزارش مجله نماشو، محسن مروی امروز در نشست خبری همایش سلامت مادر و فرزند که در اداره بهزیستی مشهد برگزار گردید با اشاره به این که نگاه به آسیب های اجتماعی در کشور در حال اجتماعی شدن است و این تحولی اساسی در حوزه آسیب های اجتماعی است، اظهار کرد: 70 درصد حجم اورژانس اجتماعی استان در مشهد متمرکز است. 6 مرکز اورژانس اجتماعی مستقر در مشهد وجود دارد که مردم می توانند با آن تماس بگیرند.

وی ادامه داد: در پنج ماهه ابتدای سال جاری4806 تماس با اورژانس اجتماعی برقرار گردیده که بیشترین تماس ها و آسیب ها به ترتیب کودک آزاری، همسر آزاری و اختلافات حاد خانوادگی بوده است. از این تعداد تماس 1000 مورد منجر به عملیات گردیده است و همکاران با خودروی اورژانس اجتماعی به محل مراجعه نموده اند و خدمات را انجام داده اند. 80 درصد افرادی که با اورژانس اجتماعی تماس گرفته اند به مراکز مشاوره تلفنی و حضوری ارجاع داده گردیده اند.

رئیس اداره بهزیستی مشهد گفت: تعداد کودک آزاری 500 مورد بوده است. یعنی هر ماه 100 مورد کودک آزاری در مشهد انجام می گردد که البته همه آنها منجر به پیگیری قضایی نمی گردد زیرا نگاه ما در حوزه اورژانس اجتماعی قضا زدایی است و باید حجم پرونده ها را کاهش دهیم و مداخلات اجتماعی افزایش یابد.

وی با بیان این که بیش ترین تماس ها در تیرماه و کمترین تماس ها در فروردین ماه انجام گردیده است، اظهار داشت: بین ساعت 8 صبح تا 12 ظهر بیشترین تماس ها و بین ساعت یک نیمه شب تا 7صبح کمترین تماس ها با اورژانس اجتماعی انجام گردیده است. 30 درصد افرادی که با اورژانس اجتماعی تماس گرفته اند مردان و 70 درصد زنان بوده اند.همچنین 50 درصد افراد متاهل، 30 درصد مجرد و حدود 20 درصد مطلقه و... بوده اند.

مروی درخصوص سطح تحصیلات افرادی که در پنج ماهه اخیر با اورژانس اجتماعی مشهد تماس گرفته اند، توضیح داد: افرادی که مدرک تحصیلی دیپلم دارند بیشترین تماس را گرفته اند. تحصیلات هدایت، دبیرستان و بی سواد رتبه های بعدی را دارند. کمترین میزان تماس با اورژانس اجتماعی مربوط به افرادی بودده که مدرک فوق لیسانس و بالاتر داشته اند.

رئیس اداره بهزیستی مشهد یادآور شد: میانگین زمان رسیدن اورژانس اجتماعی به محل مأموریت 30 دقیقه است که زمان بالایی است و سعی می کنیم آن را کاهش دهیم.

وی با بیان این که تعداد تماس با اورژانس اجتماعی مشهد حدود 20 مورد در روز است که از متوسط کشوری یعنی 10 تماس بیشتر است، مطرح نمود: ظرفیت اورژانس اجتماعی همچنان به صورت کامل استفاده نمی گردد زیرا هنوز مردم آگاهی کامل نسبت به آن ندارند و ضعف اطلاع رسانی در این حوزه مشهود است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 87

به "تحصیلکرده ها با اورژانس اجتماعی غریبه اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحصیلکرده ها با اورژانس اجتماعی غریبه اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید