تصویر فضایی با نور فروسرخ

به گزارش مجله نماشو، آژانس فضایی اروپا تصویر ماهواره ای جنوب اوکراین را منتشر کرده که در ثبت آن از اشعه فروسرخ استفاده شده است.

تصویر فضایی با نور فروسرخ

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله نماشو به نقل از آژانس فضایی اروپا، آژانس فضایی اروپا تصویر ماهواره ای جنوب اوکراین را منتشر کرده که در ثبت آن از اشعه فروسرخ استفاده شده است.

این تصاویر در ماموریت کوپرنیکاس سنتینل 2 ثبت شده و جنوب اوکراین را نشان می دهد.

با توجه به اقلیم و اراضی قابل کشت اوکراین، کشاورزی نقش زیادی در اقتصاد این کشور دارد؛ در این تصویر که در تاریخ 26 ژوئن 2019 ضبط شده است، مزارع کشاورزی بر چشم انداز حاکم است؛ عمده محصولات زراعی اوکراین گندم و ذرت است.

این تصویر به شکلی پردازش شده است که کانال های فروسرخ نزدیک را شامل و موجب می شود پوشش گیاهی قرمز روشن به نظر برسد.

اشکال دایره ای در تصویر نمونه ای از سیستم های آبیاری محوری است که تجهیزات در اطراف محور مرکزی می چرخند و محصولات زراعی با آبپاش ها آبرسانی می شوند.

سنتینل-2 یکی از پروژه های رصد زمین است که توسط آژانس فضایی اروپا به عنوان بخشی از برنامه کوپرنیک به منظور بهبود مأموریت های دیده بانی زمین و پشتیبانی از خدماتی مانند پایش جنگل ها، بررسی تغییرات پوشش زمین و مدیریت بلایای طبیعی توسعه یافته است.

این پروژه شامل دو ماهواره یکسان سنتینل-2ای و سنتینل-2بی است؛ این مأموریت بیشتر برای ردیابی تغییرات در نحوه استفاده از اراضی و نظارت بر سلامتی پوشش گیاهی کاربرد دارد.

این تصویر همچنین در برنامه ویدیویی Space از روی زمین نمایش داده شده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 10 تیر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1079

به "تصویر فضایی با نور فروسرخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویر فضایی با نور فروسرخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید