تغییرات سریع فناوری ما را با چالش هایی روبرو نموده است

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران، داوود کارگرزاده ظهر سه شنبه طی نشست خبری در محل اداره کل استاندارد استان زنجان با بیان اینکه انقلاب صنعتی در شرف تغییرات سریع بوده و این تغییرات سریع فناوری می تواند ما را با چالش هایی روبرو کند، اضافه نمود: تغییراتی که می تواند ما را با چالش روبرو کند شامل تغییرات بنیادی در فضای کسب و کار، ارتباط نزدیک ربات و انسان، افزایش درک بشر و کاهش نقش انسان در تولیدات صنعتی و ... است.

تغییرات سریع فناوری ما را با چالش هایی روبرو نموده است

وی از تشکیل حلقه های کیفیت در واحدهای خدماتی و تولیدی استان اطلاع داد و با یادآوری اینکه این کار با هدف افزایش کارآیی و پیگیری مسائل واحدهای تولیدی اجرا شده است، توضیح داد: طبق برنامه ریزی های اجرا شده قرار است 21 مهرماه شاهد برگزاری همایش روز جهانی استاندارد به میزبانی اتاق بازرگانی استان زنجان باشیم.

کارگزاده در خصوص اینکه چه عواملی می تواند در انتخاب واحدهای نمونه کیفی تاثیرگذار باشد، اظهار کرد: این معیارها شامل استمرار حفظ پروانه کاربرد علامت استاندارد، تدوین استاندارد، خوداظهاری، مشارکت در تدوین استانداردهای ملی و بین المللی و دارا بودن پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی است.

مدیرکل استاندارد استان زنجان در ادامه به معیارهای انتخاب مدیران واحدهای نمونه کیفی اشاره نمود و گفت: فعالیت های تحقیقاتی مستمر، مستندسازی و تدوین استانداردهای کارخانه ای و ملی، میزان بهبود کیفیت نسبت به سال قبل بر اساس آزمون نمونه اخذ شده، ارائه مقالات در زمینه های کیفیت، استمرار در ارسال گزارش و عضویت و فعالیت در جامعه کنترل کیفیت است.

کارگزاده از تشکیل حلقه های کیفیت در واحدهای صنعتی و خدماتی به عنوان یکی از کارهای مهم و جدید در امسال یاد کرد و اضافه کرد: یکی از کارهای مهم جدیدی که امسال اجرا شده، تشکیل حلقه های کیفیت در واحدهای صنعتی و خدماتی است که این کار برای نخستین بار در کشور با حضور 75 حلقه در استان زنجان اجرا شده که زیر نظر انجمن مدیران کنترل کیفیت و مسئولان فنی و کارشناسان این اداره فعالیت می نمایند.

وی در ادامه از انتخاب یکی از واحدهای نمونه کیفی در سطح ملی اطلاع داد و اظهار کرد: در همایشی که قرار است 21 مهرماه برگزار گردد، از 4 واحد تولیدی نمونه استانی، 3 واحد نمونه کنترل کیفیت، 2 آکادمی همکار و یک آزمایشگاه همکار منتخب استانی تجلیل به عمل خواهد آمد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2696

به "تغییرات سریع فناوری ما را با چالش هایی روبرو نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات سریع فناوری ما را با چالش هایی روبرو نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید