فعالیت 2 شتاب دهنده حوزه معدن در دانشگاه امیرکبیر

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه امیرکبیر، حسین حسینی تودشکی در جلسه مشترک دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مسئولان (سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، اظهار کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر برنامه دارد در حوزه نوآوری و توسعه آن در زمینه معدن فعالیت های جدی داشته باشد.

فعالیت 2 شتاب دهنده حوزه معدن در دانشگاه امیرکبیر

وی افزود: بر این اساس برنامه ریزی برای فعالیت دو شتاب دهنده حوزه معدنی در این دانشگاه اجرا شده و اکنون یک شتاب دهنده حوزه معدن در برج فناوری این دانشگاه مشغول به فعالیت است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید نمود: شتاب دهنده دوم در حوزه معدن نیز قرار است در دومین برج فناوری این دانشگاه که درحال ساخت است، راه اندازی گردد.

حسینی تودشکی گفت: در این شتاب دهنده ها کسب و کارهای مرتبط با حوزه معدن با موضوع توسعه شرکت های دانش بنیان پیگیری خواهد شد.

وی مطرح کرد: با توجه به اینکه ارتباط صنعت و دانشگاه و تبدیل تحقیقات دانشگاهی به محصول قابل استفاده در جامعه از برنامه های دانشگاه صنعتی امیرکبیر است، بنابراین دانشگاه فعالیت در حوزه معدن را در اولویت خود قرار داده است.

حسینی تودشکی افزود: موضوع مدرسه کسب و کار میان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و اتاق بازرگانی تهران در حال پیگیری است که فضایی برای این مدرسه در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 4115

به "فعالیت 2 شتاب دهنده حوزه معدن در دانشگاه امیرکبیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 2 شتاب دهنده حوزه معدن در دانشگاه امیرکبیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید