شرح دانشگاه الزهرا درباره تصرف املاک، خانه ها سازمانی بودند

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه الزهرا(س)، در این اطلاعیه آمده است: املاک برطرف تصرف شده از قبل از انقلاب به نام دولت بوده است و در سال 82 و به استناد مصوبه هیات وزیران بهره برداری از تمامی شش دانگ از پلاک ثبتی 1925/70 از بهره بردار سابق به دانشگاه الزهرا(س) منتقل شده است. بخشی از ملک مذکور شامل 12 هزار و 760 متر مربع خانه های سازمانی است که در تصرف اشخاص حقیقی قرار داشته است.

شرح دانشگاه الزهرا درباره تصرف املاک، خانه ها سازمانی بودند

بعضی از متصرفان کارگران و بازماندگان آنها از دستگاه بهره بردار پیشین بودند که این املاک به عنوان خانه های سازمانی در اختیار آنها قرار گرفته بود و بعضی نیز به وسیله غیر قانونی آن را تصرف نموده بودند.

در این ارتباط دعاوی متعددی مبنی بر برطرف تصرف علیه ایشان پیش از انتقال بهره برداری املاک به دانشگاه نیز طرح شده بود.

دانشگاه از سال ها قبل اقدام به مذاکره با متصرفین برای تخلیه واحدها کرد اما در نهایت منتج به صدور احکام قطعی خلع ید از سوی مراجع قضایی شد.

بنابراین در اجرای احکام قطعی قضایی، ساکنین باید در مهلت های مقرر واحدهای تصرفی را تخلیه می کردند که تاکنون تعدادی اقدام به تخلیه و تحویل واحدها نموده اند و مواردی که تخلیه ننموده اند، اعمال قانون شده و خواهد شد.

علی رغم آنکه دانشگاه هیچگونه الزام قانونی برای تامین هزینه اسکان متصرفین فاقد مسکن نداشته است اما به دلائل انسانی با یاری خیرین به افرادی که واحدها را تخلیه نموده و تحویل داده اند یاری هزینه مسکن پرداخت نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2769

به "شرح دانشگاه الزهرا درباره تصرف املاک، خانه ها سازمانی بودند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح دانشگاه الزهرا درباره تصرف املاک، خانه ها سازمانی بودند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید