جنگنده های سعودی استان مأرب یمن را به شدت بمباران کردند

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران به نقل از المسیره، سلسله حملات تجاوزکارانه جنگنده های سعودی در نقاط مختلف یمن همچنان ادامه دارد. جنگنده های سعودی همزمان با پیشروی نیروهای مقاومت در جبهه مأرب، این شهر را به شدت بمباران کردند.

جنگنده های سعودی استان مأرب یمن را به شدت بمباران کردند

بر اساس این گزارش، هدف اصلی سعودی ها از بمباران گسترده شهر مأرب ممانعت از تداوم پیشروی های نیروهای مقاومت در این شهر بوده است. با این حال، آخرین گزارش ها حاکی از آن است که نیروهای یمنی در نقاط مختلف مأرب در حال پیشروی هستند.

لازم به ذکر است، سلسله پیشروی های ارتش و کمیته های مردمی یمن در نبرد با متجاوزان سعودی در جبهه مأرب همچنان ادامه دارد. نیروهای مقاومت یمن طی روزهای اخیر دستاوردهای مهمی را در جبهه مذکور به دست آورده است؛ دستاوردهایی که عربستان سعودی را بر آن داشته است تا برای نجات خود از باتلاق، به قدرت های بین المللی متوسل گردد.

در یکی از آخرین دستاوردها، نیروهای مقاومت یمن پیروز شدند سیطره خود بر رشته کوه های استراتژیک البَلَق را تکمیل نمایند. این در حالی است که یمنی ها پیشتر کنترل بخش هایی از این رشته کوه ها را به دست گرفته بودند. رشته کوه های البَلَق از موقعیت جغرافیایی استراتژیکی برخوردار هستند، چرا که در مقابل سدّ مأرب قرار گرفته اند.

دستاوردهای میدانی نیروهای یمنی به ویژه در جبهه مأرب موجب شده است تا عربستان سعودی به منظور نجات خود از باتلاق دست به دامان قدرت های بین المللی گردد. سعودی ها به همین منظور به شورای امنیت سازمان ملل متحد متوسل شدند تا شاید این نهاد بین المللی بتواند در عرصه سیاسی کاری برای آنها انجام دهد.

شورای امنیت سازمان ملل نیز با هدف یاری به ائتلاف متجاوز سعودی با انتشار نامه ای، در اقدامی عجیب عملیات های نظامی نیروهای مقاومت علیه متجاوزان را محکوم کرد و خواهان توقف هرچه سریع تر این عملیات ها شد! شورای امنیت سازمان ملل همچنین عملیات های نظامی مقاومت یمن را غیرقانونی توصیف کرد! این اقدام جانبدارانه شورای امنیت سازمان ملل متحد واکنش محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن را در پی داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3055

به "جنگنده های سعودی استان مأرب یمن را به شدت بمباران کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگنده های سعودی استان مأرب یمن را به شدت بمباران کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید