جهت گیری آموزش و پرورش تمرین درس از خود گذشتگی و فداکاری است

به گزارش مجله نماشو، وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر این که تمرین درس پایداری و استقامت برای آموزه های ملی و میهنی و دینی مهمترین وظیفه آموزش و پرورش است اضافه نمود: باید تمرین از خود گذشتگی برای کشور را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم.

جهت گیری آموزش و پرورش تمرین درس از خود گذشتگی و فداکاری است

به گزارش خبرنگاران؛ سید محمد بطحایی در آیین نواختن هشتمین زنگ دانش آموز شهید که در بهشت زهرا (س) برگزار گردید گفت: با آمدن مهر هر روز امید ما به آینده بیشتر می گردد. با دیدن شما جوانان که درس عشق و مشق از خود گذشتگی و ایثار را مرور می کنید قطعا آینده ای روشن در انتظار نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

وی اضافه کرد: تقارن این مراسم با شروع سال تحصیلی حتما همراه خواهد بود با دعای خیر 36 هزار دانش آموز شهید و 5 هزار معلم شهید که جان خود را برای برقراری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فدا کردند.

بطحائی ادامه داد: آنچه که مدرسه و آموزش و پرورش به عنوان اصلی ترین وظیفه خود باید دنبال کند، تمرین درس پایداری، استقامت و تاکید بر آموزه های ملی، میهنی و دینی برای دانش آموزان است. باید تمرین از خودگذشتگی برای کشور و آموزه های دینی سرلوحه کارها قرار گیرد.

وزیر آموزش و پرورش تاکید نمود: هدف و جهت گیری آموزش و پرورش تمرین درس های از خود گذشتگی و فداکاری و ایثاری است که شهدا به جای گذاشتند. امیدواریم در این راه به برکت دعای خیر همه شهدا موفق باشید.

وی اضافه کرد: هشتمین زنگ دانش آموز شهید بهانه خوبی است که در نخستین روز مهر ماه یادمان نرود که جایگاه کنار ما و همکاران ما که در مدارس به شغل تعلیم و تربیت مشغول بودند روزی متعلق به کسانی بوده که درس های مکتب امام حسین (ع) را به خوبی فرا گرفتند و آن را تنظیم کردند تا ما نیز امروز همین راه را ادامه دهیم.انشاء الله سال تحصیلی جدید پربار و پر برکت باشد و از دعای خیر همه شهدا برخوردار باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2591

به "جهت گیری آموزش و پرورش تمرین درس از خود گذشتگی و فداکاری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهت گیری آموزش و پرورش تمرین درس از خود گذشتگی و فداکاری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید