جک ما؛ موسس علی بابا بالاخره پیدا شد

به گزارش مجله نماشو، در این ویدئو جک ما درباره سپری کردن زمان بیشتر روی فعالیت های بشردوستانه صحبت کرد و به اختلافش با دولت چین اشاره ای نکرد. گروه آنت اعتبار این ویدئو را تایید نموده است.

جک ما؛ موسس علی بابا بالاخره پیدا شد

جک ما، موسس میلیاردر گروه علی بابا و گروه آنت پس از ماه ها دور ماندن از انظار عمومی که حدس هایی را درباره گرفتاری وی با تفحص فزاینده دولت چین از امپراتوری اینترنتی اش برانگیخت، دوباره ظاهر شد.

منابع مطلع اظهار کردند این کارآفرین معروف در رویداد سالانه ای که برای معلمان روستایی برگزار می نماید، یک پیغام لایو به معلمان ارسال کرد. در این ویدئو جک ما درباره سپری کردن زمان بیشتر روی فعالیت های بشردوستانه صحبت کرد و به اختلافش با دولت چین اشاره ای نکرد. گروه آنت اعتبار این ویدئو را تایید نموده است.

ارزش سهام علی بابا در پی انتشار این ویدئو، در معاملات هنگ کنگ بیش از 4 درصد صعود کرد. اگرچه هنوز معلوم نیست جک ما کجاست، اما ظاهر شدن وی در یک همایش عمومی ممکن است موجب فروکش کردن شایعات اخیر گردد.

از نوامبر که رگولاتور ها عرضه اولیه عمومی سهام گروه آنت به ارزش 35 میلیارد دلار را متوقف نموده، مقررات فین تک را تشدید کردند و به گروه آنت دستور اصلاحات دادند و سپس یک تحقیقات ضدانحصارطلبی دیگر درباره گروه علی بابا به راه انداختند، این مدیر برجسته چینی دیگر دیده نشده بود.

جک ما در ویدئوی منتشر شده اخیر گفته است: این اواخر من و همکارانم درحال مطالعه و تفکر بودیم و تصمیم قاطعی گرفتیم خود را وقف فعالیت های آموزشی خیرخواهانه کنیم. کوشش سخت برای حیات دوباره و رفاه مناطق روستایی مسوولیت نسل بازرگانان ما است.

این میلیاردر چینی که سابق بر این معلم انگلیسی بوده است، در این ویدئو گفت: معمولا این همایش هر سال در سانیا در جنوب هاینان برگزار می شد، اما سال جاری به دلیل کووید-19 به صورت ویدئویی برگزار گردید. هجوم به امپراتوری تشکیلاتی تریلیون دلاری جک ما در راستای کوشش دولت چین برای کنترل نسل غول های فناوری چینی اجرا شده که از نظر پکن قدرت کنترل بیش از حدی روی اقتصاد این کشور پیدا نموده اند.

موج اقدامات مقامات چینی علیه علی بابا و گروه آنت نشان می دهد که چطور صبر پکن در برابر چهره های برجسته فناوری لبریز شده و اکنون آن ها را تهدیدی برای ثبات سیاسی و اقتصادی به حساب می آورد. دولت چین اکنون به دنبال اعمال نفوذ و کنترل روی جمع آوری اطلاعات و فعالیت های بازرگانی و رسانه ای شرکت هایی نظیر تنسنت هولدینگز و بایت دنس است.

براساس گزارش بلومبرگ، موضع جک ما در برابر پکن هنوز معلوم نیست و به گفته یک منبع مطلع، دولت چین به وی توصیه نموده است که در کشور بماند. به دلیل دستگیری بی سر و صدای میلیاردر های معروف در گذشته و عدم محاکمه فوری آنها، شایعاتی درباره دستگیری ما به راه افتاده بود.

منبع: فرادید
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1564

به "جک ما؛ موسس علی بابا بالاخره پیدا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جک ما؛ موسس علی بابا بالاخره پیدا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید