حمایت از واحدهای فراوری برای حفظ کیفیت محصولات

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران، علیرضا رشیدیان بعدازظهر شنبه در دیدار با رئیس سازمان ملی استاندارد در مشهد اظهارکرد: پیش از این پروانه ها برای یک سال صادر می شد و در صورت اخذ 90 امتیاز منفی از سوی واحد تولیدی ،پروانه استاندارد تعلیق و در صورت داشتن 120 امتیاز منفی ابطال می شد ، اما اکنون به پیشنهاد خراسان رضوی این پروانه ها سه ساله برای واحدهای تولیدی صادر می گردد اما امتیاز منفی همان 90 امتیاز بوده که مورداعتراض بخش خصوصی است.

حمایت از واحدهای فراوری برای حفظ کیفیت محصولات

وی اظهار کرد : این در حالی است که در شرایط اقتصادی کنونی بیش از هر زمان تدبیر تمهیداتی برای تشویق واحدهای استاندارد و دارای فراوری با کیفیت لازم است و باید بر حفظ کیفیت محصولات نیز تاکید گردد.

استاندار خراسان رضوی گفت: می توان طبق روال قبل در صورتی که امتیاز منفی در یک سال از اعتبار پروانه استاندارد واحد ، به حد تعلیق یا ابطال نرسد ، امتیازات منفی کسب شده صفر شده و به سال بعد منتقل نشوند.راه چاره پیشنهادی دیگر آنکه طی سه سال؛ برای سال نخست 90 امتیاز منفی ، سال دوم 70 و سال سوم 50 امتیاز منظور گردد و در خاتمه این سه سال به منظور تشویق واحدهای استاندارد پروانه استاندارد آنها به صورت 5 ساله با شرایط مطابق سه سال تمدید گردد.

وی بیان نمود: به منظور جلوگیری از موازی کاری دستگاه های اجرایی و با توجه به اهمیت واحدهای فراوریی صنایع غذایی در استان در تفاهمنامه ای بین اداره کل استاندارد و دانشگاه علوم پزشکی مشهد پیگیری شد.

رشیدیان اظهارکرد: خراسان رضوی با داشتن ظرفیت قابل توجهی از صنایع غذایی نقش مهمی در تامین امنیت غذایی و نیازهای داخلی کشور دارد در عین آنکه از این فراوریات صادرات خوبی هم دارا می باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2730

به "حمایت از واحدهای فراوری برای حفظ کیفیت محصولات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از واحدهای فراوری برای حفظ کیفیت محصولات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید