حمله معترضان به مرکز کنفدراسیون دموکراتیک کار فرانسه ، تعطیلی موزه لوور پاریس

به گزارش مجله نماشو، تظاهرکنندگان فرانسوی با بستن ورودی موزه لوور پاریس، این مجموعه را در اعتراض به طرح اصلاح نظام بازنشستگی به تعطیلی کشانده و همچنین به مقر کنفدراسیون دموکراتیک کار فرانسه حمله کردند.

حمله معترضان به مرکز کنفدراسیون دموکراتیک کار فرانسه ، تعطیلی موزه لوور پاریس

به گزارش، به نقل از خبرگزاری فرانسه، بیش از صد معترض در فرانسه روز آدینه با بستن ورودی موزه لوور پاریس، پایتخت این کشور این مجموعه را به تعطیلی کشاندند.

شماری از معترضان که از کارکنان همین موزه هستند با در دست داشتن پرچم هایی که بر روی آن نوشته شده بود تا برداشتن طرح نظام اصلاحات بازنشستگی پیش می رویم، مخالفت خود را با طرح اصلاح قانون حقوق بازنشستگان اعلام نمودند.

این در حالی است که موزه لوور اعلام نمود قرار بود روز آدینه به مناسبت پانصدمین سالگرد درگذشت لئوناردو داوینچی نقاش معروف ایتالیایی، نمایشگاه ویژه ای از آثار او به نمایش گذاشته گردد.

: تظاهرات گسترده ضد دولتی در شهر های مختلف فرانسه

عقب نشینی دولت فرانسه از بخشی از اصلاحات نظام بازنشستگی

علاوه بر موزه لوور که روزانه میزبان 300 هزار بازدیدکننده است، سایر قطب های گردشگری پاریس نظیر سالن های اپرا و برج ایفل نیز به حالت تعطیل درآمده اند.

لوران برژه، مدیرکل کنفدراسیون دموکراتیک کار فرانسه به عنوان اولین اتحادیه این کشور، با اشاره به این که بعضی مخالفان طرح اصلاح نظام بازنشستگی، روز آدینه به زور وارد مقر این کنفدراسیون در پاریس شدند، این اقدام تظاهرکنندگان را خشونت بار توصیف کرد.

بر اساس اعلام پلیس، هواداران کنفدراسیون عمومی کار فرانسه که در راس معترضان به طرح اصلاح نظام بازنشستگی قرار دارند، در چهل و چهارمین روز این تظاهرات، به مقر کنفدراسیون دموکراتیک فرانسه حمله کردند.

این در حالی است که تعداد زیادی از مسئولان سیاسی و اعضای اتحادیه ها از جمله کنفدراسیون عمومی کار فرانسه، با محکوم کردن این اقدام، همبستگی خود را با کنفدراسیون دموکراتیک کار فرانسه اعلام نمودند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 4009

به "حمله معترضان به مرکز کنفدراسیون دموکراتیک کار فرانسه ، تعطیلی موزه لوور پاریس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله معترضان به مرکز کنفدراسیون دموکراتیک کار فرانسه ، تعطیلی موزه لوور پاریس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید