خبرنگاران آذری جهرمی: 90 درصد روستاهای همدان زیرپوشش اینترنت پرسرعت قرار می گیرد

به گزارش مجله نماشو، همدان- خبرنگاران- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با بهره برداری از طرح های توسعه ای اینترنت تلفن همراه، بیش از 90 درصد روستاهای استان همدان زیر پوشش اینترنت پرسرعت نسل چهار قرار می گیرد.

خبرنگاران آذری جهرمی: 90 درصد روستاهای همدان زیرپوشش اینترنت پرسرعت قرار می گیرد

به گزارش خبرنگاران؛ محمد جواد آذری جهرمی شامگاه شنبه در جلسه کنترل پروژه طرح های uso استان همدان اضافه نمود: همزمان با 12اردیبهشت باید همه سایت های توسعه شبکه اینترنت تلفن همراه در روستاهای همدان به بهره برداری می رسد.

وی گفت: همه دستگاه های اجرایی از جمله جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و منابع طبیعی این استان باید برای بهره برداری از این طرح ها همکاری نمایند.

آذری جهرمی با بیان اینکه تا همه طرح های توسعه شبکه اینترنت تلفن همراه روستایی استان همدان تکمیل نگردد آن ها را افتتاح نمی کنیم، اضافه نمود: بسیاری از این طرح ها بیش از 50 درصد پیشرفت دارد اما اگر افتتاح گردد انگیزه ادامه کار کاهش می یابد.

وی توضیح داد: با توجه به برنامه ریزی اجرا شده برای توسعه شبکه اینترنت تلفن همراه در روستاهای استان همدان بیش از 100 سایت باید به روز رسانی و 15 سایت جدید هم راه اندازی گردد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه نمود: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده شرکت ایرانسل باید هفت سایت پوشش اینترنت پرسرعت تلفن همراه در روستاهای استان همدان راه اندازی کند.

وی اعلام نمود: با بهره برداری از این سایت ها مجموع پوشش اینترنت پرسرعت شبکه تلفن همراه در استان همدان به بیش از 90 درصد می رسد.

آذری جهرمی با اشاره به آب و هوای مناسب همدان گفت: با توجه به شرایط توریستی این استان، باید مسائل اینترنت تلفن همراه در روستاهای استان رفع گردد.

وی گفت: توریست اینترنت همراه می خواهد و ما باید پوشش اینترنت تلفن همراه را در این استان ارتقا دهیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید نمود: تحریم ها مسائل زیادی را در راه اندازی تجهیزات شبکه تلفن همراه ایجاد نموده است ولی ما در اجرای پروژه ها با استفاده از دانش بومی مصمم هستیم.

وی با اشاره به اینکه شبکه پست در استان همدان باید توسعه یابد، گفت: بسته بندی و ارسال پستی اختصاصی سفال لالجین باید در استان همدان راه اندازی گردد تا صنایع دستی این شهر به راحتی در اختیار مردم سراسر کشور قرار گیرد.

آذری جهرمی اضافه نمود: بر اساس قانون دولت مبنی بر فروش املاک مازاد دولتی، ساختمان پست آرامگاه بوعلی همدان اگر مازاد است باید فروخته گردد در غیر اینصورت برای ارائه خدمات پستی به مردم همدان حفظ گردد.

وی توضیح داد: شهرداری و شورای شهر همدان باید در اجرای طرح های توسعه شبکه اینترنت تلفن همراه ایرانسل همکاری نمایند.

به گزارش خبرنگاران، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شامگاه امروز با استقبال رسمی استاندار همدان وارد استان شد.

محمد جواد آذری جهرمی در سفر 2 روزه خود ضمن حضور در جلسه کنترل پروژه طرح های uso استان و نشست اعضای اندیشه ورزان جوان، شرایط پوشش اینترنت در روستاهای استان همدان را نیز آنالیز می نماید.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1597

به "خبرنگاران آذری جهرمی: 90 درصد روستاهای همدان زیرپوشش اینترنت پرسرعت قرار می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آذری جهرمی: 90 درصد روستاهای همدان زیرپوشش اینترنت پرسرعت قرار می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید