خبرنگاران آلمان سفیر روسیه را احضار کرد

به گزارش مجله نماشو، تهران- خبرنگاران- به دنبال تصمیم مسکو به اخراج دیپلمات های سوئد، لهستان و آلمان، وزارت خارجه آلمان سفیر روسیه در برلین را احضار کرد.

خبرنگاران آلمان سفیر روسیه را احضار کرد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، یک منبع در وزارت خارجه آلمان آدینه شب به خبرگزاری تاس گفت، به دنبال تصمیم روسیه به اخراج یک دیپلمات آلمانی به دلیل شرکت در تجمعات غیرمجاز، سرگئی نچایف سفیر مسکو در برلین به وزارت امورخارجه آلمان احضار شد.

براساس این گزارش، میگل برگر مدیر دفتر خارجی فدرال آلمان از سفیر روسیه خواست برای گفت وگوی فوری در وزارت امورخارجه این کشور حضور یابد تا مواضع برلین در این خصوص به وی اعلام گردد.

احضار سفیر مسکو در حالی صورت می گیرد که وزارت امورخارجه روسیه روز آدینه در بیانیه ای اظهار داشت که دیپلمات های سوئد، لهستان و آلمان را بخاطر شرکت در اعتراضات غیرقانونی در روسیه عنصر نامطلوب خوانده که باید خاک این کشور را ترک نمایند.

وزارت خارجه روسیه اضافه نمود: دیپلمات های شرکت نماینده در اعتراضات در روسیه مطابق کنوانسیون وین سال 1961 در خصوص مناسبات دیپلماتیک، عنصر نامطلوب شناخته شده و به آنها اعلام شده است که در آینده نزدیک باید روسیه را ترک نمایند.

در این بیانیه آمده است: طرف روسی انتظار دارد که مراکز دیپلماتیک سوئد، لهستان و آلمان و کارکنان این مراکز در آینده معیارهای بین المللی را بطور کامل رعایت نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3272

به "خبرنگاران آلمان سفیر روسیه را احضار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آلمان سفیر روسیه را احضار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید