دولت متخصصی تشکیل می دهم که طرح فرانسه را اجرا کند

به گزارش مجله نماشو، مامور تشکیل کابینه لبنان گفت که دولتی متشکل از افراد متخصص تشکیل می دهد تا طرح فرانسه را برای آنچه ایجاد اصلاحات در لبنان خوانده شده است، در عمر شش ماهه خود عملی کند.

دولت متخصصی تشکیل می دهم که طرح فرانسه را اجرا کند

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مامور تشکیل کابینه لبنان، امروز پس از رایزنی های خود با فراکسیون های پارلمانی کشورش درباره تشکیل کابینه، سخنانی را ایراد کرد.

به گزارش پایگاه خبری النشره، سعد الحریری گفت: ما یک دولت متخصص تشکیل خواهیم داد که مطابق با ابتکار فرانسه برای ایجاد اصلاحات در لبنان کار خواهد نمود، اصلاحاتی که باید مدت ها پیش انجام می دادیم. اکنون ما آن ها را انجام خواهیم داد. متأسفانه تمام تاخیر و تعلل ها ما را به اینجا رسانده است.

مامور تشکیل کابینه لبنان با بیان اینکه لبنان به سمت فروپاشی پیش می رود، گفت: ما باید اختلاف ها را کنار گذاریم و مثبت اندیش باشیم تا اعتماد را بازگردانیم، چه اعتماد میان دولت و شهروندان و چه دولت و جامعه بین المللی باید بازگردد.

نخست وزیر پیشین لبنان با اشاره به بحران موجود در همه بخش های لبنان گفت: برای خروج از این مرحله ما به زمان احتیاج داریم، اما باید تکلیف خود را در ایجاد اصلاحات عمل کنیم. تنها راه، تسریع در تشکیل دولتی است که طرح اصلاحات را اجرایی کند، آن موقع ما جلوی فروپاشی اوضاع کشور را می گیریم و بیروت را بازسازی می کنیم.

الحریری با اشاره به قدرت لبنانی ها و لزوم استفاده از آن با استفاده از قواعد درست و بازگرداندن سرمایه لبنان به این کشور، گفت: کسی که سرمایه دارد در شرایط فعلی مالی و بانکی در لبنان پولش را در این کشور نمی گذارد، اما وقتی اصلاحات به شکل مطلوب انجام گردد و راستا منطقی اجرای طرحی که بر سر آن توافق شده است، پیش بگیریم، هر شهروند لبنانی که در لبنان زندگی می نماید یا هر سرمایه گذاری ترغیب به سرمایه گذاری در لبنان می گردد.

مامور تشکیل کابینه لبنان از دست رفتن فرصت ها در لبنان را مسئله ساز خواند و گفت: من می گویم دولت پیش رو شش ماه فرصت دارد تا به هدفی که معین نموده است، دست یابد و من از هیچ اصلاحیه ای که در طرح فرانسه آمده است، عدول نخواهم کرد. باید اهداف را معین کنیم و برای دستیابی به آن کوشش کنیم.

خبرگزاری رویترز هم گزارش داده است که در طرح فرانسه بر ضرورت توجه فوری به چهار بخش یاری های بشر محبت آمیز به منظور مقابله با شیوع بیماری کرونا، بازسازی زیرساخت ها به دنبال انفجار 4 اگوست در بیروت، اصلاحات سیاسی و مالی و برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در لبنان تاکید می گردد.

این طرح همچنین خواهان پیشرفت در مذاکرات صندوق بین المللی پول و نظارت سازمان ملل بر یاری های انسان محبت آمیز بین المللی به لبنان و تحقیقات مستقل درباره علت انفجار در بیروت است.

رویترز با تاکید بر تعمیق دخالت فرانسه در لبنان با به اجرا گذاشته شدن این طرح، گفت که در این سند تاکید شده که فرانسه در بازسازی بندر بیروت، حمایت از بهداشت و یاری به ساماندهی انتخابات زودهنگام پارلمانی با یاری اتحادیه اروپا در لبنان نقش پررنگی را ایفا خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1283

به "دولت متخصصی تشکیل می دهم که طرح فرانسه را اجرا کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت متخصصی تشکیل می دهم که طرح فرانسه را اجرا کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید