رضایی: نقدینگی جامعه را بانک های خصوصی بالا بردند ، سهم صنعت بیمه در سرمایه گذاری اندک است

به گزارش مجله نماشو، معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: بانک های خصوصی درست شده اند که سود بانکی را کاهش دهند، اما نرخ سود بانکی را بالا بردند و بخشی از نقدینگی جامعه را همین بانک های خصوصی اضافه کردند و اصلاح بازار به معنای واقعی باید انجام شود.

رضایی: نقدینگی جامعه را بانک های خصوصی بالا بردند ، سهم صنعت بیمه در سرمایه گذاری اندک است

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، محسن رضائی امروز در بیست و هشتمین همایش بیمه و توسعه در روز صنعت ملی بیمه، گفت: آنچه در کشور مهم است زنجیره تولید و ارزش است و باید صنعت بیمه در تمام مراحل رونق اقتصادی حضور داشته باشد و اگر سرمایه گذاری، تولید و تجارت تکمیل شود، در آن صورت زنجیره تولید ثروت هم درست می شود و صنعت بیمه به عنوان اهرمی برای رشد اقتصادی باید به کار گرفته شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: در حال حاضر 200 هزار نفر در صنعت بیمه شاغل هستند و بیمه بر سایر صنایع هم اثر می گذارد.

رضائی با بیان اینکه اصلاحات اساسی باید در بازار ها صورت گیرد، گفت: یکی از موارد نیاز به اصلاح بازار، همین بازار بیمه است و با اصلاح آن باید قیمت گذاری در بازار بیمه واقعی شود، بازاری که دارای رانت، انحصار و فساد باشد نمی توان انتظار قیمت واقعی داشت.

معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: بانک های خصوصی درست شده اند که سود بانکی را کاهش دهند، اما نرخ سود بانکی را بالا بردند و بخشی از نقدینگی جامعه را همین بانک های خصوصی اضافه کردند و اصلاح بازار به معنای واقعی باید انجام شود.

وی ادامه داد: بیمه مرکزی باید نظارت کند و اجازه ندهد ضریب خسارت در کشور بالا رود تا شرکت های بیمه دچار ورشکستگی نشوند.

وی بیمه گری هوشمند را یکی از اولویت های صنعت بیمه دانست و گفت: باید از بلاکچین ها یا زنجیره های رمزی در صنعت بیمه استفاده کرد و نمی توان از فناوری های پیشرفته در صنعت بیمه غافل شد و در آینده بگوئیم کاش زودتر از این فناوری ها در صنعت بیمه استفاده می کردیم.

رضائی خطاب به شرکت های بیمه گفت: تلاش کنید هزینه های بیمه را کاهش داده و کیفیت را افزایش دهید و با افزایش بیمه زندگی، ضریب نفوذ بیمه را بالا برید.

رضائی همچنین گفت: اوراق بیمه مهم است. در حال حاضر سهم صنعت بیمه در سرمایه گذاری اندک است و باید با انتشار اوراق، سرمایه گذاری در این صنعت بیشتر شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: خود صنعت بیمه باید از تعارض منافع دور باشد و بیمه مرکزی رقیب شرکت های بیمه ای نشود، ما از نظر قوانین بیمه ای نیازمند بازنگری قانون در مجلس هستیم.

وی خطاب به فعالان صنعت بیمه گفت: انتظارات و پیشنهادات خود از دولت نو در مورد صنعت بیمه را ارائه کنید.

گفتنی است در این همایش از سند راهبردی صنعت بیمه در افق 1404 رونمایی شد، همچنین امسال برای سومین سال پیاپی با مصوبه شورای سیاستگذاری همایش صنعت بیمه، چهره ماندگار صنعت بیمه در سال 1400 به نام سید محمدمهدی علوی معرفی گشت که وی مؤسس چند شرکت بیمه ای از جمله حافظ و سپهر بوده است.

همچنین کتاب ترجمه سرانجام بیمه، فرجام بیمه ای که می شناختیم با ترجمه مشترک علیرضا جاهدی و ایمان ارسطو مورد تقدیر قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2142

به "رضایی: نقدینگی جامعه را بانک های خصوصی بالا بردند ، سهم صنعت بیمه در سرمایه گذاری اندک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضایی: نقدینگی جامعه را بانک های خصوصی بالا بردند ، سهم صنعت بیمه در سرمایه گذاری اندک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید