روسیه نخستین کشوری است که واکسن کرونا را ثبت می نماید

به گزارش مجله نماشو، معاون وزیر بهداشت روسیه گفت: واکسن ویروس کرونا فراوری شده در مرکز گامالی 12 آگوست (22 مرداد) ثبت می گردد و نخستین دریافت کنندگان آن، کارکنان مراکز پزشکی و سالمندان خواهند بود.

روسیه نخستین کشوری است که واکسن کرونا را ثبت می نماید

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، الگ گریدنی یف معاون وزیر بهداشت روسیه امروز (آدینه) گفت که روسیه به نخستین کشور دنیا تبدیل خواهد شد که واکسن علیه عفونت ویروس کرونا را ثبت نموده است. به گفته وی، دارویی که توسط مرکز تحقیقات ملی گامالی و وزارت دفاع روسیه فراوری شده، در تاریخ 12 آگوست (22 مرداد ماه) ثبت خواهد شد.

معاون وزیر بهداشت اضافه کرد: در حال حاضر، آخرین مرحله- مرحله سوم از آزمایشات بالینی به روی این واکسن در حال اجرا است و این مرحله آزمایش بسیار مهم است. ما باید اطمینان حاصل کنیم که واکسن کاملاً ایمن است.

گریدنی یف همچنین یادآور شد که نخستین گروه دریافت کننده واکسن کرونا، متخصصان مرکز گامالی، کارکنان مراکز پزشکی و افراد سالمند خواهند بود.

وی اضافه کرد: اثربخشی دارو باید بر اساس نتیجه شکل گیری ایمنی در افراد دریافت کننده آن ارزیابی گردد. مرحله سوم آزمایش واکسن ویروس کرونا در بزرگسالان، حدود پنج ماه به طول می انجامد و حدود 2000 نفر را درگیر خواهد نمود.

پیش از این، میخائیل موراشکو وزیر بهداشت روسیه گفت که انجام واکسیناسیون گسترده علیه ویروس کرونا در این کشور برای ماه اکتبر (مهر-آبان) برنامه ریزی شده و برای شهروندان روس کاملاً رایگان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3588

به "روسیه نخستین کشوری است که واکسن کرونا را ثبت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه نخستین کشوری است که واکسن کرونا را ثبت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید