زنوزی: وزارت ورزش تیم های خاص را مدیریت می نماید، پیروزی، استقلال و تراکتور می توانند 15 درصد اقتصاد را در دست بگیرند

به گزارش مجله نماشو، مالک باشگاه تراکتور گفت:نفوذ وزارت ورزش در فدراسیون از مسائل اساس است و آن ها تیم های خاص را مدیریت می نمایند.

زنوزی: وزارت ورزش تیم های خاص را مدیریت می نماید، پیروزی، استقلال و تراکتور می توانند 15 درصد اقتصاد را در دست بگیرند

به گزارش ، محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتور در یکی از برنامه های تلویزیونی گفت: خوشبختانه من هوادار تراکتور و ماشین سازی هستم که در گذشته نامش گسترش فولاد بود. ما هوادار تیم های ترک هستیم. من به فوتبال هم علاقه داشتم و سال 75 با گسترش فولاد از فوتسال آغاز کردم و در دهه 80، این تیم را به تیم فوتبال تبدیل کردم و کار را از لیگ استانی آغاز نموده و به لیگ برتر رساندم.

او بیان نمود: مسائل اساسی شامل نفوذ وزارت ورزش در فدراسیون است و تیم های خاص را مدیریت می نمایند که سهام دار این تیم ها نیز هستند. پرسپولیسی بودن وزیر ورزش شایعه است؟ انصاری فرد از این تریبون خاطرنشان کرد که وزیر ورزش و جوانان شبانه با هیئت مدیره جلسه گذاشته و تصمیم می گیرند و تقریباً 3، 4 روز قبل، انصاری فرد این موضوع را خاطرنشان کرد. در تمامی موضوعات، این شکلی است. وقتی که هر کسی را در پست خودش استفاده نکنید، یک سری مسائل به وجود می آید. در صنعت و اقتصاد نیز چنین است. وقتی یک نماینده رأی نمی آورد، یکی از دوستانش در دولت او را در یک بخش مالی کشور می گذارد و همانطور که من کار سیاسی نمی توانم بکنم، یک سیاست مدار هم نمی تواند کار مالی کند و این فرد کار را خراب می نماید و باعث زمین خوردن برخی شرکت ها می گردد.

زنوزی درباره اینکه اعضای تیم تراکتور ویروس کرونا نگرفتند، گفت: خوشبختانه هیچ کس از تیم ما کرونا نگرفته و از امروز تمرینات تیم تراکتور هم تعطیل شد تا ببینیم چه تصمیمی در آینده گرفته می گردد. پیش بینی می کنم سال جاری در کل دنیا دیگر فوتبال برگزار نگردد و بهتر هم هست، چون که ارزش انسان بسیار بیشتر است.

زنوزی درباره اینکه تیم کهکشانی درست کرد و چرا دنیزلی از این تیم جدا شد، گفت: دنیزلی از زلزله ترسیده بود و خودش رفت. در فوتبال فراز و نشیب هست و هر تیمی هر چقدر هم که کهکشانی باشد، گاهی اوقات به مشکل برمی خورد. مسائل اصلی ما داخل تیم نیست، بلکه چیز های دیگر است که کاری از دستمان برنمی آید تا اصلاح کنیم. این موضوع را زیاد می گوییم، اما کسی گوش نمی دهد.

زنوزی اضافه کرد: وقتی کارمند روابط عمومی یک باشگاه را به عنوان مجری و گزارشگر می گذارد، این مسائل رخ می دهد. مدیریت باید به فرد خاطی تذکر دهد، چرا که مجری که در آن صندلی نشسته باید عدالت ایجاد کند. ان شالله هر موقع بگذارند تراکتور قهرمان لیگ برتر می گردد. دلیل باخت های ما چه چیزی است؟ شما فیلم ها را نگاه کنید، بنده نمی گویم در داوری ها اتفاق خاص می افتد، اما معتقدم که تعصب در داوری ها وجود دارد، البته اگر از جای دیگر سفارش نشده باشد. درباره فساد سازماندهی شده در فوتبال صحبت می کنم و دلایل لازم را دارم.

زنوزی درباره غیر قانونی بودن مالکیت 2 باشگاه تراکتور و ماشین سازی گفت: کار ما غیر قانونی است، اما همه دارند این کار را انجام می دهند. وزارت ورزش، صنایع و ... هر کدام چند تیم دارند و شائبه هایی هم در خصوص نتایج بود که من معتقدم هیچ موقع تراکتور بیشتر از 3 امتیازی که در بازی رفت مقابل ماشین سازی احتیاج داشت، نمی تواند احتیاج داشته باشد که تراکتور با تمام قدرتش به ماشین سازی 2 بر صفر باخت. این در حالی است که تراکتور برای بازگشت به کورس قهرمانی، به آن 3 امتیاز احتیاج داشت. من وجدانم راحت است و می خواهم وقتی سرم را روی بالش بگذارم، راحت بخوابم. مثل برخی ها شب ها جلسه نمی گذارم تا یکسری کار ها را انجام دهم.

مالک باشگاه تراکتور گفت: شرایط کشور برای طرح مالی تیم های فوتبال مناسب نیست، من هزینه را انجام می دهم، اما برخی ها از حاشیه های فوتبال سود می برند. این کار ها می تواند در باشگاه هم رخ دهد تا هزینه های تیم تأمین گردد. 3 تیم پیروزی، استقلال و تراکتور می توانند 15 درصد اقتصاد کشور را در دست بگیرند.

زنوزی درباره اینکه طرفداران پرسپولیس ناراحت هستند که تیمشان را پیروزی خطاب می نماید، گفت: ما باید اول یاد بگیریم که به همدیگر احترام بگذاریم و متاسفانه می خواهیم از حقوق همدیگر سوء استفاده کنیم، کسانی از صندلی های مختلف نشسته و قضاوت های با عدالت انجام نمی دهند، یک مجری به خاطر تیم خودش کارشناسی ها را راهنمایی شده از کارشناس داوری سئوال می نماید. فنایی، هفته گذشته در خصوص صحنه تراکتور گفت که شما صحنه پنالتی را نشان ندادید. وقتی عدالت اجرا نمی گردد تیم ها و طرفداران به جان هم می افتند.

او توضیح داد: این موضوعات مدیریت می گردد که این اتفاقات اتفاق افتاده و طرفداران با همدیگر مشکل پیدا نمایند. 3 تیم پرهوادار را همه می شناسیم، معتقدم طرفداران تراکتور بیشتر از تیم های تهرانی است، به اندازه آنان به تراکتوری ها هم بها دهند.

زنوزی گفت: شرایط کشورمان در حالت بحرانی است و انتظار داریم مردم نترسند، مردم، مسئولان و کادر پزشکی همه کار خود را انجام می دهند و این بحران را هم مثل بحران های بزرگتر از این، پشت سر می گذاریم. کمی کار های کسب و کار به مشکل برخورده و انتظار دارم مسئولان وارد موضوع شده و صاحبان بنگاه های مالی را حمایت نمایند؛ به ویژه بنگاه های کوچک را یاری نمایند. شاید کسی باشد که با فروش خانه و بدهی آن چنانی، کارگاه کوچک ساخته است و برای خانه کسب روزی حلال کند، این افراد احتیاجمند یاری رسانی هستند. مسئولان با صدور بخشنامه یاری می نمایند، اما انتظار بیشتری داریم.

او در خاتمه خاطر نشان کرد: من اگر امروز زنوزی شدم، با حمایت شما همشهریان من بوده است. تراکتور برای ما یک هویت است که ان شاالله یک جام از 2 جام را سال جاری کسب کنیم و یا فصل های آینده به صندلیی که سزاوار است، دست یابیم. از مردم تقاضا دارم از کرونا نترسند، اما مواظب باشند. امیدوارم سال خوبی برایتان باشد، شاید سال جاری نتوانیم عید را به خوبی برگزار کنیم، اما پس از گذر از این مرحله، سال خوبی در انتظارمان است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 952

به "زنوزی: وزارت ورزش تیم های خاص را مدیریت می نماید، پیروزی، استقلال و تراکتور می توانند 15 درصد اقتصاد را در دست بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنوزی: وزارت ورزش تیم های خاص را مدیریت می نماید، پیروزی، استقلال و تراکتور می توانند 15 درصد اقتصاد را در دست بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید